Reklama

Piotr Uszok został honorowym obywatelem Katowic. Radni nie byli jednomyślni

Łukasz Kądziołka
Piotr Uszok dołączył do grona honorowych obywateli Katowic. Jak mówił obecny prezydent, dzięki niemu zarządza dzisiaj miastem „poukładanym”. Jeden z radnych nie zgadza się z nadaniem tytułu.

Dobrą lekcję otrzymaliśmy od Piotra Uszoka – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic w sali kameralnej NOSPR. Dzisiaj odbyła się tam uroczysta sesja rady miasta. W jej trakcie wręczono tytuły „Zasłużony dla Miasta Katowice” osobom i instytucjom. Jednak najważniejszym wyróżnieniem było nadanie tytułu „Honorowy Obywatel Miasta Katowice”. – Dzisiaj, choć czasami szkoda, nie wtrąca się do zarządzania miastem – powiedział Krupa i po chwili zażartował, że może to jednak lepiej. Laudację wygłosił jednak Jerzy Buzek. W jej trakcie przybliżył życiorys Uszoka i przypomniał, że 4 razy z powodzeniem wygrywał w wyborach na prezydenta Katowic. –  Byłeś prezydentem, Piotrze, 16 lat. Miałeś swoją wizję Katowic, a efekty twojego działania są widoczne na każdym kroku. Katowice rozwijają się dlatego, że twój następca, desygnowany przez ciebie – wprowadzając własną strategię, do czego ma prawo – szanował dokonania poprzednika – mówił Buzek.

Podobne słowa padły w uzasadnieniu projektu uchwały dotyczącej nadania tytułu Uszokowi: „W trakcie prezydentury Pana Piotra Uszoka Katowice odnotowały znaczący progres, stając się jedną z wiodących polskich metropolii. Miasto doczekało się odpowiedniej perspektywy rozwojowej, zyskało na atrakcyjności dla inwestorów, szeroko otworzyło się na nowoczesne technologie”.

Były prezydent Katowic stwierdził, że on był dyrygentem, ale jego orkiestrą byli urzędnicy. – Ta nasza cała wspólnota to wasze dzieło pozwoliło zmienić to miasto i za to serdecznie dziękuję – mówił Uszok po odebraniu tytułu i podziękował mieszkańcom Katowic za to, że przez 16 lat akceptowali go i wspierali. Przypomniał też co mówił, gdy zrezygnował z ponownego kandydowania. – Być może trzeba nowego spojrzenia na miasto. Być może trzeba pozostawić nowe cele nowe wyzwania. Nie chciałem zamykać drogi tym, którzy mają nowe pomysły – wspomina były prezydent Katowic. Choć w swoim przemówieniu podziękował również radnym, to jeden z nich postanowił się wstrzymać w głosowaniu. – Bardzo doceniam Piotra Uszoka. Nie będąc jeszcze radnym rozmawiałem z nim częściej niż obecnie, już jako radny, rozmawiam z Marcinem Krupą.  Ale to nie ten czas i nie to miejsce – mówi Dawid Durał, niezrzeszony radny. Jego zdaniem nadal nie wiadomo, co wyniknie z inwestycji realizowanej przez spółkę, którą kieruje były prezydent Katowic. – Miasto ma różne doświadczenia z deweloperami – uważa Durał. Dodaje, że nie podoba mu się również uzasadnienie uchwały, bo pokazuje, że największe osiągnięcia Uszoka to budowa dróg i sukcesy w kolejnych wyborach.


Tagi:

Komentarze

  1. iT 14 września, 2022 at 1:45 pm - Reply

    Uszok mieszka daleko od doliny, co go to obchodzi.

  2. Tt 12 września, 2022 at 4:23 pm - Reply

    Uszok pierwszy niszczyciel doliny trzech stawów dzięki niemu powstały 3 biurowce na dolinie !!!! Dlatego powinniśmy go wywalić z Katowic!!!!

Dodaj komentarz

*
*