Reklama

Party w PINCIE na otwarcie sezonu!

Już 1-go czerwca tereny wokół rzemieślniczego Browaru PINTA w Wieprzu zamienią się w miejsce kraftowego festiwalu PINTA Party 2024.

Wspólna impreza browarów PINTA, PINTA Barrel Brewing i centrum dystrybucyjnego OneMoreBeer po raz pierwszy odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca. W poprzednich latach załoga i goście PINTY bawili się dwa miesiące później, ale środek lata nie wszystkim pasował, stąd propozycja narodzin „nowej świeckiej tradycji”.

Firmowy festiwal jest przede wszystkim przeglądem wszystkiego, co aktualnie PINTA ma do zaproponowania i pokazania, ale pełny program zawiera dużo więcej smaków, aromatów, obrazów i dźwięków.

Piwo i premiery

Z 30 kranów poleją się nowości oraz klasyki z Browaru PINTA. Wśród nich premierowe, niskokaloryczne Low-Carb Pale Ale, uwarzone wspólnie z browarami Lubrow, Monsters, ReCraft, Tank Busters i Ziemia Obiecana. Będą też piwa warzone przez zaprzyjaźnione z PINTĄ ekipy browarów: Cztery Ściany, Funky Fluid, Moon Lark, Nepomucen i Trzech Kumpli. Największych sztosów w polskim krafcie będzie można spróbować na stoisku PINTA Barrel Brewing. Natomiast w ofercie stoiska OneMoreBeer znajdą się m.in. 3 unikatowe piwa z polskiej serii OneMoreCollab oraz świeże dostawy takich zagranicznych mistrzów piwowarstwa jak: Schlenkerla, O’Hara’s Brewery, Schneider Weisse, Lindemans, Duvel i Cantillon. Poza tym oryginalne szkła degustacyjne, zestawy oraz piwa w promocyjnych cenach.

Rzemiosło

Na terenie imprezy dostępne będą też rzemieślnicze wina, cydry, miody pitne i destylaty. Palarnia Dobra z Krakowa wystawi stoisko z kawą. Manufaktura czekolady Beskid Chocolate będzie kusić swoimi ręcznie robionymi czekoladami, a Wild Willy – suszoną wołowiną. Czynny będzie Sklep w Browarze z najszerszym wyborem PINTY w butelkach i puszkach oraz firmowej odzieży i gadżetów.

Food Trucki

O doznania smakowe zadbają również food trucki z kuchnią grecką, burgerami, frytkami, szarpaną wieprzowiną, chińszczyzną i pieczonymi ziemniakami z dodatkami oraz rzemieślnicze zapiekanki i dania z grilla.

Zwiedzanie browarów i OMB

W trakcie zwiedzania browarów będzie można dowiedzieć się m.in., dlaczego coraz więcej kraftowych piw trafia do puszek, albo dlaczego malutki, specjalistyczny browar PINTA Barrel Brewing ma aż dwa magazyny? Zwiedzający halę OneMoreBeer staną oko w oko z ok. 3 tys. różnych piw w ok. 100 stylach i dowiedzą się, jak taką różnorodną zawartość rozprowadza się po Polsce i świecie. Zwiedzanie browarów zawsze budzi duże zainteresowanie, więc tour lepiej zaklepać sobie z wyprzedzeniem przez stronę bit.ly/rezerwacje_zwiedzanie. Bilet jednoosobowy kosztuje 25 zł.

Performance

Część artystyczną wydarzenia można będzie zacząć od przyjrzenia się pokazowi malowania graffiti na 3 kontenerach stojących obok browaru. Jeśli ktoś nabierze ochoty, to z imprezy będzie mógł wyjść z nowym tatuażem lub nową fryzurą. Festiwalowi tatuatorzy i barberzy będą pracować na kilku stanowiskach. Zamiast zapłaty będą oczekiwać datków na schronisko dla bezdomnych zwierząt w Żywcu.

Muzyka

Naprawdę głośno zrobi się około godz. 17, kiedy na scenę wyjdzie Haya, śląski zespół rockowy. Od godz. 19 duży ładunek fanu i poweru powinni dostarczyć muzycy z gdańskiego zespołu Blenders. A około godz. 22 zacznie się autorski set DJ-a Ziemka.

Pole namiotowe

Miejsca na polu namiotowym przy browarze w Wieprzu można rezerwować przez stronę https://sklep.browarpinta.pl/produkt/miejsce-na-polu-namiotowym/.

Start imprezy 1 czerwca o godz. 12. Wstęp wolny.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*