Reklama

Nielegalni imigranci z Afganistanu zostali zatrzymani w Załężu [WIDEO]

Redakcja
Ciężarówka z ziemniakami przywiozła do Katowic nielegalnych imigrantów. Obywatele z Afganistanu wysiedli z transportu na stacji benzynowej w Załężu, a po kilku godzinach zostali zatrzymani przez policjantów.

Nielegalni imigranci w Katowicach. Policja opublikowała dzisiaj nagranie z monitoringu, dzięki któremu kilka dni temu udało się zatrzymać obywateli Afganstanu. Przyjechali do Polski samochodem ciężarowym przewożącym ziemniaki z Grecji. Transport przemieszczał się przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy. Kierowca, który przejął go na granicy, zorientował się, że oprócz ładunku w naczepie przebywają ludzie. Samochód dojechał do Katowic w ubiegły czwartek. Około godziny 19.00 podczas postoju na stacji paliw przy ul. Bocheńskiego drzwi naczepy ciężarówki otworzyły się i ze środka wybiegło kilka osób. Młodzi mężczyźni pobiegli w stronę terenów handlowych. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania policji.

W akcję zaangażowani byli nie tylko policjanci, ale również funkcjonariusze Straży Granicznej. Minęło już kilka godzin od zgłoszenia i wydawało się, że mundurowym nie uda się odnaleźć zbiegłych imigrantów. Jeden z funkcjonariuszy prewencji postanowił jednak, że po zakończeniu służby, przed powrotem do domu jeszcze raz pojedzie w okolice miejsca opuszczenia naczepy przez uchodźców. Około godziny 23.00, przy autostradzie A4 zauważył grupę trzech osób odpowiadających rysopisom i ubiorom zarejestrowanym przez monitoring stacji. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a pozostałą trójkę udało się namierzyć w innej części dzielnicy. Wszyscy zatrzymani twierdzą, że są obywatelami Afganistanu. Nie byli agresywni, tylko wycieńczeni. Tylko jeden z mężczyzn miał paszport. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, policjanci oddali im swoje napoje i podzielili się jedzeniem. Mężczyźni następnie zostali przewiezieni do dwóch jednostek policji, skąd przekazano ich do dyspozycji funkcjonariuszy straży granicznej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*