Reklama

Nielegalni imigranci z Afganistanu zostali zatrzymani w Załężu [WIDEO]

Redakcja
Ciężarówka z ziemniakami przywiozła do Katowic nielegalnych imigrantów. Obywatele z Afganistanu wysiedli z transportu na stacji benzynowej w Załężu, a po kilku godzinach zostali zatrzymani przez policjantów.

Nielegalni imigranci w Katowicach. Policja opublikowała dzisiaj nagranie z monitoringu, dzięki któremu kilka dni temu udało się zatrzymać obywateli Afganstanu. Przyjechali do Polski samochodem ciężarowym przewożącym ziemniaki z Grecji. Transport przemieszczał się przez Bułgarię, Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy. Kierowca, który przejął go na granicy, zorientował się, że oprócz ładunku w naczepie przebywają ludzie. Samochód dojechał do Katowic w ubiegły czwartek. Około godziny 19.00 podczas postoju na stacji paliw przy ul. Bocheńskiego drzwi naczepy ciężarówki otworzyły się i ze środka wybiegło kilka osób. Młodzi mężczyźni pobiegli w stronę terenów handlowych. Wtedy rozpoczęły się poszukiwania policji.

W akcję zaangażowani byli nie tylko policjanci, ale również funkcjonariusze Straży Granicznej. Minęło już kilka godzin od zgłoszenia i wydawało się, że mundurowym nie uda się odnaleźć zbiegłych imigrantów. Jeden z funkcjonariuszy prewencji postanowił jednak, że po zakończeniu służby, przed powrotem do domu jeszcze raz pojedzie w okolice miejsca opuszczenia naczepy przez uchodźców. Około godziny 23.00, przy autostradzie A4 zauważył grupę trzech osób odpowiadających rysopisom i ubiorom zarejestrowanym przez monitoring stacji. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani, a pozostałą trójkę udało się namierzyć w innej części dzielnicy. Wszyscy zatrzymani twierdzą, że są obywatelami Afganistanu. Nie byli agresywni, tylko wycieńczeni. Tylko jeden z mężczyzn miał paszport. Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, policjanci oddali im swoje napoje i podzielili się jedzeniem. Mężczyźni następnie zostali przewiezieni do dwóch jednostek policji, skąd przekazano ich do dyspozycji funkcjonariuszy straży granicznej.


Tagi:

Komentarze

 1. Kasta 1 listopada, 2021 at 12:45 pm - Reply

  Zderegulować dostęp do polskiego rynku usług!

 2. DeregulacjaGranicy 1 listopada, 2021 at 12:45 pm - Reply

  Kasta budowlańców wzięła się za filozofię, religioznawstwo, genetykę, etnologię i Bóg wie co jeszcze… Żałosne niedokoształciuchy-łże-elita-finansowa!

 3. Kasta Fachowców 1 listopada, 2021 at 12:44 pm - Reply

  Wymiana rurki w kuchni 800 zł bez faktury, przesunięcie gazomierza 700 zł, wymiana umywalki lub muszli i wmurowanie nowej 1000 zł, panele i malowanie ścian 2000 zł. Sama robocizna. Pensja nauczycielska 2900 zł. Pensja żołnierza WP 3500 zł. Pensja pielęgniarki 3000 zł. Remont odziedziczonego mieszkania 18.000 zł + materiały (o ile doczekasz się na fachowca, bo ten remontuje 3 mieszkania na raz).

 4. MurGwarancjąZawyżaniaCenUsług 1 listopada, 2021 at 12:43 pm - Reply

  Znajomy budowlaniec mówi, że to blokowanie uchodźców w dostępie do polskiego rynku usług nie może trwać wiecznie, dlatego syna na prawo wysyła, ale póki co musi na te studia zarobić, więc domaga się zniżki od adwokata, a sam kasuje od nauczyciela 15.000 + materiały za remont łazienki

Dodaj komentarz

*
*