Reklama

Nadchodzą duże mrozy. Będzie też intensywnie padać śnieg

Redakcja
Nadchodzi zapowiadany powrót zimy. Będzie nie tylko bardzo zimno, ale i śnieżnie. W nocy temperatura może spaść kilkanaście stopni Celsjusza poniżej zera.

Już w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa śląskiego o intensywnych opadach śniegu. Zgodnie z nim, od godz. 20 w sobotę 6 stycznia do godz. 20 w niedzielę 7 stycznia śnieg ma padać intensywnie w całym województwie. W ciągu doby może go spaść od 10 do 20 cm. Już rano w niedzielę pokrywa śnieżna w Katowicach wynosiła kilka centymetrów.

Opadom śniegu będzie towarzyszyć systematyczny spadek temperatury. W niedzielę w Katowicach w ciągu dnia temperatura ma wynosić od -4 do -6 stopni Celsjusza. Wieczorem zacznie spadać i w nocy z poniedziałku na wtorek wyniesie nawet do -15 stopni. W ciągu dnia ma być do -10. Równie zimna ma być kolejna noc, z wtorku na środę. Dopiero od środy temperatura zacznie rosnąć, ale do końca tygodnia, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy, będzie utrzymywać się poniżej zera.

Chociaż na Górnym Śląsku w najbliższych dniach będzie bardzo zimno, to na jeszcze większy mróz muszą się przygotować mieszkańcy północnego-wschodu i samego południa Polski, gdzie temperatura spadnie do nawet -21°C.


Tagi:

Komentarze

  1. Maed 7 stycznia, 2024 at 11:43 am - Reply

    Jak zmienia się z czasem znaczenie pojęć. Intensywne opady śniegu – 10cm przez dobe

Dodaj komentarz

*
*