Reklama

Na stronach Kolei Śląskich można sprawdzić ile rowerów może być w pociągu

fot. PKP PLK.

Łukasz Kądziołka
Pasażerowie Kolei Śląskich od ponad 3 miesięcy mogą przewozić rowery i hulajnogi bezpłatnie. Teraz promocja jest na półmetku. Na stronie przewoźnika można sprawdzać rowerową „prognozę” konkretnych połączeń.

Akcja „Kołem po Śląsku” rozpoczęła się po długim majowym weekendzie, 6 maja. To realizacja projektu z marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Oferta polega na umożliwieniu pasażerom nieodpłatnego przewozu hulajnóg i rowerów. Są jednak pewne ograniczenia. Bezpłatny przewóz jednego roweru dla każdego pasażera jest możliwy weekendami – od godz. 15.00 w piątek do godz. 24.00 w niedzielę. Hulajnogę, niezłożoną i nieumieszczoną w pokrowcu, można przewozić przez 7 dni w tygodniu. Jeden podróżny to jeden pojazd przewieziony nieodpłatnie. Przejazdy nieodpłatne są realizowane na wszystkich liniach obsługiwanych przez Koleje Śląskie, ale na terenie woj. śląskiego, czyli nie obejmą odcinków Trzebinia – Kraków oraz Nowy Bieruń – Oświęcim.

Jak można było się spodziewać, oferta cieszy się dużym zainteresowaniem. Zgodnie z założeniami, pozostanie ona aktualna do momentu wyczerpania przeznaczonej na nią puli pieniędzy, najdłużej do 31 grudnia 2022 roku. Na „Kołem po Śląsku” przeznaczonych zostało 250 tys. zł. Biorąc pod uwagę cenę biletu na przewóz roweru, oznacza to, że mieszkańcy regionu przewiozą swoje jednoślady bezpłatnie 50 tys. razy. Okazuje się, że realizacja projektu z Budżetu Obywatelskiego jest już na półmetku.

Jak informuje Patrycja Tomaszczyk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, po trzech miesiącach skorzystano z promocji prawie 25 tys. razy. Z raportu przewoźnika wynika, że od momentu rozpoczęcia programu „Kołem po Śląsku” podróżni przewieźli ponad 4 400 hulajnóg oraz ponad 20 000 rowerów (dane z 7 sierpnia). Niedawno spółka na swojej stronie uruchomiła możliwość sprawdzania szacowanej liczby rowerów, które będą przewożone konkretnym pociągiem. Taka „prognoza” zajętości miejsc przeznaczonych dla rowerów znajduje się TUTAJ. Tam można znaleźć też regulamin oferty.

Zgodnie z nim, o liczbie przewożonych bezpłatnie hulajnóg i rowerów w pociągu danej relacji decyduje personel pokładowy. Żeby skorzystać z promocji, podróżny musi mieć ważny bilet na przejazd jednorazowy.  Po wejściu do pociągu trzeba zgłosić się do konduktora i pobrać bezpłatny bilet na przewóz roweru albo hulajnogi.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*