Reklama

Muzeum Śląskie zaprasza na urodzinowy tort

Ł. K.
Przyciąga swoją niebanalną architekturą, zarówno w dzień, jak i w nocy. Stało się obowiązkowym miejsce odwiedzin wszystkich, którzy przyjeżdżają do Katowic. W nadchodzący weekend Muzeum Śląskie będzie świętować pierwsze urodziny w nowym miejscu.

W niedzielę minie dokładnie rok od otwarcia nowej siedziby Muzeum Śląskiego. Z tej okazji wszystkie wystawy będzie można zwiedzić za symboliczną złotówkę. Po każdej z nich oprowadzać będą ich kuratorzy (od godz. 12). Z kolei o wystawie „Światło historii. Górny Śląsk na przestrzeni dziejów” opowie jej współautor – Jarema Szandar. Atrakcją dla dzieci będzie wspólna zabawa przy tworzeniu wielkoformatowego kolażu, na którym znajdą się postacie z obrazów. Warsztaty rodzinne odbędą się w budynku Centrum Scenografii Polskiej między godz. 12 a 17. Zaraz po tym na placu przed budynkiem, z repertuarem odświeżonych standardów muzyki rozrywkowej, z Orkiestrą Dętą Katowice wystąpi ekipa Ludzie z Bogucic oraz soliści. Całość zakończy się o 18 urodzinowym tortem na placu przed budynkiem administracyjnym.

Na oprowadzania kuratorskie, z których każde potrwa pół godziny, liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać pod numerem telefonu 32/213-08-70. Program wydarzenia dostępny tutaj.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*