Mistrzostwa świata w hokeju w Katowicach rozpoczęte. Polacy przegrali

Mecz Polska-Włochy

Grzegorz Żądło
Od porażki rozpoczęli swój udział w mistrzostwach świata dywizji 1A polscy hokeiści. Przegrali z Włochami 1:3. To poważnie komplikuje szanse Polaków na awans do elity.

Mimo że hokej jest na Śląsku bardzo popularny, podczas meczu Polaków z Włochami Spodek nie wypełnił się do ostatniego miejsca. Według danych podawanych przez organizatorów, na trybunach zasiadło 8 tys. osób. Robili co mogli, żeby pomóc polskiej reprezentacji. Pod koniec meczu odśpiewali nawet Mazurka Dąbrowskiego. Wsparcie było wtedy bardzo potrzebne, bo Polacy przegrywali 1:2. Włosi grali lepiej, szybciej i dokładniej. No i byli bardziej skuteczni.

W ostatniej minucie Polacy postawili wszystko na jedną kartę, ale wycofanie bramkarza skończyło się trzecim golem dla rywali. Jedyną bramkę dla naszej drużyny zdobył Tomasz Malasiński, który w drugiej tercji wyrównał na 1:1.

W niedzielę o 16.30 Polacy zagrają z Koreą Południową, która wczoraj dopiero po rzutach karnych przegrała z faworyzowaną Austrią 2:3. W innym meczu Słowenia rozgromiła Japonię 7:1.