Reklama

Ministerstwo Przemysłu powstanie w Katowicach. Będzie mieć siedzibę w centrum miasta

Redakcja
Ministerstwo Przemysłu powstanie w Katowicach. Swoją siedzibą będzie mieć w budynku przy ul. Powstańców 30, czyli gmachu, w którym mieści się Polska Grupa Górnicza.

Jeszcze w kampanii wyborczej Donald Tusk zapowiadał, że na Śląsku powstanie Ministerstwo Przemysłu. Ta obietnica szybko zostanie zrealizowana. Ministrem została prof. Marzena Czarnecka, a sam urząd ma zacząć działać od 1 marca.

Cały czas była mowa o tym, że ministerstwo powstanie na Górnym Śląsku. Chociaż oczywiste było, że najbardziej prawdopodobną lokalizacją są Katowice, to do niedawna nie była to potwierdzona informacja. Teraz już jest. Ministerstwo znajdzie się w budynku przy ul. Powstańców 30, w którym swoją siedzibę ma Polska Grupa Górnicza. – Jestem dumna, że administracja centralna wraca na Śląsk, do miejsca historycznego, gdzie funkcjonowało ministerstwo górnictwa i energetyki. To powrót do korzeni – napisała prof. Czarnecka.

Na razie MP zajmuje się tylko górnictwem, ale docelowo w kompetencjach ministerstwa będzie też energetyka, ale tylko ta oparta na paliwach kopalnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*