Reklama

Mieszkaniec Katowic dostał SMS z nowym numerem konta KZGM. Ktoś próbował go oszukać

Redakcja
Uwaga na nową metodę oszustów. Jeden z mieszkańców otrzymał wiadomość z nowym numerem konta, na który powinien wpłacać pieniądze. Ktoś próbuje podszywać się pod Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej.

Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ostrzega przed oszustami. Mieszkaniec Katowic zaalarmował KZGM po tym, jak otrzymał podejrzanego SMS-a. Jak mówi Renata Fortuna, rzecznik prasowy KZGM, to pierwszy taki przypadek. Do tej pory zdarzały się osoby podszywające się pod pracowników i próbujące wejść do mieszkań najemców. Teraz jeden z najemców na os. Tysiąclecia zgłosił, że otrzymał wiadomość, która była podpisana „od KZGM”.  Znajdował się w niej nowy numer rachunku bankowego i informacja, że na ten numer należy od teraz dokonywać wpłat z tytułu najmu lokalu mieszkalnego. KZGM przestrzega, żeby nie odpowiadać na takie wiadomości i nie otwierać załączników czy linków znajdujących się w takich SMS-ach. Wszelkie informacje do mieszkańców zakład przekazuje w formie papierowej.

Jak pokazują inne próby oszustw poprzez SMS, załączniki mogą umożliwiać dostęp do danych użytkownika telefonu, a linki prowadzą do stron przypominających m.in. serwisy bankowe. W ten sposób cyberprzestępcy zyskują dane kont bankowych. KZGM apeluje o zachowanie ostrożności i kontakt z policją w przypadku każdej, budzącej podejrzenia wiadomości.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*