Reklama

Mężczyzna pod wpływem narkotyków zaatakował nożem nastolatka w autobusie

Redakcja
Będący pod wpływem narkotyków i alkoholu 46-letni mężczyzna zaatakował nożem nastolatka, jadącego autobusem z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Wszystko działo się na wysokości przystanku Katowice Strefa Kultury. Napastnik został zatrzymany, ale jeszcze nie usłyszał zarzutów.

Wszystko działo się w poniedziałek 15 kwietnia przed godz. 17. W autobusie linii M2, jadącym z Katowic do Dąbrowy Górniczej, na wysokości przystanku Katowice Strefa Kultury, 46-letni mężczyzna wyciągnął nóż i zaczął grozić 16-latkowi. Chłopak wracał do domu ze szkoły. Napastnik przyłożył mu nóż do szyi. Nastolatek próbował się wyrwać. Wtedy został lekko ranny w okolicach brody i obojczyka.

Na szczęście, szybko zareagowali pasażerowie, którzy zatrzymali 46-latka i powiadomili policję. Na miejsce przyjechali funkcjonariusze z oddziału prewencji. Zatrzymany przyznał policjantom, że zażywał narkotyki, a konkretnie crack. Badanie trzeźwości wykazało, że w chwili zatrzymania miał też prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został osadzony w policyjnym areszcie.

Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopak został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu.

Policjanci zbierają materiał dowodowy, przesłuchiwani są świadkowie i powoływani biegli. Napastnik nie usłyszał jeszcze zarzutów.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*