Reklama

Mężczyzna, który w autobusie zaatakował nożem nastolatka, usłyszał zarzuty

Ł. K.
Są zarzuty dla mężczyzny, który w poniedziałek zaatakował nastolatka nożem w autobusie. 46-latek był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Usłyszał zarzuty i trafił do aresztu.

Do ataku doszło w miniony poniedziałek. Około godz. 17.00 w autobusie linii M2, który jechał z Katowic do Dąbrowy Górniczej, jeden z pasażerów wyciągnął nóż. Gdy pojazd komunikacji miejskiej był na wysokości przystanku Katowice Strefa Kultury, mężczyzna zaczął grozić 16-latkowi wracającemu ze szkoły do domu. W końcu przyłożył mu nóż do szyi. Chłopak próbował się wyrwać i wtedy został lekko ranny. Ma obrażenia w okolicach brody i obojczyka.

Dzięki szybkiej reakcji pasażerów autobusu napastnik został ujęty na miejscu. 46-latek był pod wpływem alkoholu, później przyznał się policjantom do tego, że zażywał crack. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła nastolatka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe, sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*