Reklama

Meble biurowe a domowe biuro – doradza ekspert z Katowic

Współcześnie coraz więcej osób poważnie myśli o przeniesieniu biznesu do Internetu. Epidemia sprawiła, że duża ilość przedsiębiorców została zmuszona do podjęcia tego kroku. Praca w domu bez dobrze zaprojektowanego biura jest bardzo trudna. Ekspert z salonu meblowego w Katowicach doradza nam jak wybrać meble biurowe idealne do pracy zdalnej.

Praca zdalna i trudności z nią związane

Ludziom, którzy całe życie pracują na etacie praca zdalna może wydawać się wyjątkowo prosta i przyjemna. Osoba ją wykonująca może spać dłużej, nie musi dojeżdżać do biura, nie musi codziennie oglądać toksycznego szefa i współpracowników, jest więc wolna od stresu. Jest w tym ziarno prawdy, jednak warto jest poznać drugą stronę medalu. Pracownik zdalny może pracować nawet w łóżku, jednak tego typu praca nie jest efektywna. Możliwość ucięcia sobie drzemki w każdej chwili sprawia, że nie wykonujemy swoich obowiązków, a tym samym nie zarabiamy. Nie jest prawdą, że praca zdalna jest wolna od stresu – nagromadzenie pracy, którą trzeba wykonać na ostatnią chwilę jest ogromnym stresorem. Do tego dochodzi kwestia samotności, która na krótką metę wydaje się nawet przyjemna, w dłuższej perspektywie czasu jest jednak trudna do zniesienia.

Choć domowe biuro nie rozwiąże wszystkich problemów związanych z pracą zdalną, może ją bardzo ułatwić.” – podpowiada Robert z firmy https://nonameoffice.pl/

Meble biurowe potrzebne do pracy w domu

Wybór odpowiednich mebli biurowych pomoże nam stworzyć domowe biuro, w którym praca będzie maksymalnie efektywna. Zakup mebli biurowych warto rozważyć nawet wówczas, gdy w swoim domu mamy już meble, które ostatecznie pasowałyby do biura. Główną różnicą między nimi jest ergonomia. Specjalista z salonu mebli biurowych w Katowicach przekonuje, że meble tworzone specjalnie na potrzeby biura spełniają wszystkie warunki by zapewnić nam komfortową pracę – optymalne wymiary, a często także możliwość ich regulacji. Pamiętajmy, że na danym krześle i przy konkretnym biurku będziemy spędzać co najmniej kilka godzin dziennie. Jeżeli będą niewłaściwie zaprojektowane, w dłuższej perspektywie czasu mogą nas kosztować nawet zwyrodnienia kręgosłupa.

Jak zaprojektować przestrzeń biurową do pracy zdalnej?

Zaprojektowanie domowego biura jest łatwiejsze niż biura, które ma służyć pracownikom. Przede wszystkie meble biurowe dostosowujemy do swoich potrzeb. Możemy wybrać fotel biurowy, w którym siedzi się nam najwygodniej nie myśląc o tym, że będzie on musiał pomieścić pracowników o różnych gabarytach. W domowym biurze podstawą jest biurko i krzesło biurowe. Zdecydowanie warto jest się zainteresować biurkami z regulacją wysokości . Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy wiele godzin spędzamy przy komputerze. Długotrwała pozycja siedząca jest dużym obciążeniem dla naszego kręgosłupa. Idealnie byłoby więc, gdybyśmy mogli przez pewien czas siedzieć, a przez pewien czas stać. Jeżeli chodzi o krzesła – najlepsze będą takie, które przeznaczone są specjalnie do wielogodzinnej pracy.

Ilość mebli zależy od naszych potrzeb i upodobań, jednak na początku lepiej zacząć od mniejszej ilości, gdyż będziemy potrzebować także przestrzeni. Przy aranżacji domowego biura trzeba pamiętać o oświetleniu. W pomieszczeniu takim obowiązkowo powinno być okno (najlepiej gdy biurko jest ustawione do niego bokiem). Gdy zabraknie światła naturalnego, musimy posiłkować się światłem sztucznym. Konieczne będzie oświetleni górne, dobrze jest zainwestować także w lampy boczne i lampkę przy biurku.

Jak kupić najlepsze meble biurowe w Katowicach?

Jeżeli chcemy kupić meble biurowe w Katowicach (np. z firmy Nonameoffice.pl), które będą służyły nam latami, wybierzmy się do salonu, który ma w swojej ofercie kolekcje pochodzące od renomowanych producentów. Gdy nie znamy się na meblach biurowych jest to najlepsze rozwiązanie, żeby uniknąć modeli słabej jakości. Firm, które zajmują się wyposażeniem biur po prostu nie stać (ucierpiałby na tym ich wizerunek) na wypuszczanie słabej jakości produktów. Bardzo ważną kwestią przy wyborze mebli jest też gwarancja – wybierajmy meble biurowe, które posiadają najdłuższą gwarancję (jest to znak, że producenci są pewni najwyższej jakości swoich wyrobów). W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możemy skorzystać z porady personelu salonów mebli biurowych, który zazwyczaj jest świetnie przygotowany do wykonywania swojej pracy.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*