Reklama

Mariaż jazzu z folklorem, czyli Marcin Wyrostek & Coloriage & Kasia Moś w Cavatina Hall

Marcin Wyrostek nieodłącznie kojarzy się nam ze swoim towarzyszem akordeonem. Tym razem to jednak nie będzie jedyny bohater występujący u jego boku. Do współpracy Wyrostek zaprosił bowiem kwartet instrumentalny Coloriage oraz utalentowaną wokalistkę Kasię Moś. Czego możemy spodziewać się na wrześniowym koncercie? Sprawdźcie poniżej.

Marcin Wyrostek i towarzyszący mu kwartet Coloriage

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jeleniej Górze. Jego wirtuozeria tak spodobała się nie tylko publiczności, ale i władzom uczelni, że obecnie właśnie w tejże szkole można spotkać Marcina Wyrostka w funkcji wykładowcy. Cała Polska zakochała się w dźwiękach akordeonu wydawanego przez artystę, co spowodowało, że wygrał drugą edycję Mam talent. Nagrany po programie przez Wyrostka album Magia Del Tango był fenomenem na skali kraju – dawno żaden instrumentalista nie doczekał się statusu złotej płyty. Krążek doceniło także profesjonalne jury, przyznając artyście dwie nagrody Fryderyka za Album Roku Muzyka Kameralna i Fonograficzny Debiut Roku.

Coloriage to kwartet instrumentalny, który funkcjonuje od 2005 roku. Choć panowie pracują ze sobą już niemal dwie dekady, dopiero w 2011 roku wspólnie zaprezentowali album pod tytułem Marcin Wyrostek & Coloriage. Od początku istnienia formacji w jej skład wchodzą: Mateusz Adamczyk (skrzypce), Krzysztof Nowakowski (instrumenty perkusyjne), Piotr Zaufal (gitara basowa) oraz Marcin Wyrostek (akordeon).

Kasia Moś – utalentowana multiinstrumentalistka

Poza czwórką instrumentów na scenie Cavatina Hall usłyszymy także niepowtarzalny głos wokalistki Kasi Moś. Szerszej publiczności znana jest z komercyjnych współprac oraz występowi na Eurowizji w 2017 roku, jednak to muzyka klasyczna i jazzowa znajduje się nadal w kręgu zainteresowaniach piosenkarki. Studiowała na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie eksplorowała temat skrzypiec, wiolonczeli, fortepianów oraz wokalistykę. Artystom, którzy ją inspirują, oddaje hołd w swojej twórczości, co widać w wydanych przez Kasię Moś albumach: Inspination z 2015 roku, Moniuszko 200 z 2021 roku oraz Karin Stanek z 2022 roku. Jej głos można usłyszeć na płytach wielu polskich muzyków.

Cavatina Hall – fenomen na Śląsku

Ukończona w 2022 roku Cavatina Hall to oryginalne i przyciągające turystów, gości oraz Ślązaków miejsce. Nietypowa architektura wpasowuje się w beskidzki krajobraz, a warunki techniczne są podziwiane nie tylko przez występujących tu artystów, lecz także przez widownię. Dotychczas w tejże profesjonalnej sali koncertowej gościli tacy muzycy klasyczni, alternatywni, jak i ci bardziej komercyjni. Można więc było się spotkać z dźwiękami: Lizz Wright, Stacey Kent, Jesse Cooka, Olafa Wegiera czy Leszka Możdżera.

Właśnie w świetnie zaprojektowanej przestrzeni Cavatina Hall będzie można spotkać się z twórczością Marcina Wyrostka, Kasi Moś oraz Coloriage. Już 29 września odbędzie się zapowiadany koncert. Bilety na: https://cavatinahall.pl.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. PAD 12 września, 2023 at 11:54 pm - Reply

    Cavatina czyli po prostu – Murapol 🙂

  2. kukura 12 września, 2023 at 6:30 pm - Reply

    cavatina hall leży w Białej, czyli małopolskiej części miasta. Ergo – nie może być fenomenem na Śląsku.

    pomijam fakt, że z artykułu czytelnik i tak się nie dowie, co to za miasto. Sami piszecie te sponsorowane czy dostajecie gotowce?

Dodaj komentarz

*
*