Reklama

Magia świateł w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Po raz pierwszy w Polsce: Christmas Garden Chorzów!

Już 17 listopada Śląski Ogród Zoologiczny przemieni się w magiczną krainę świateł! Wprawi ona uczestników w przyjemny przedświąteczny nastrój bożonarodzeniowy, umożliwiając im przez 3 miesiące przemierzanie ponad 2-kilometrowej ścieżki wiodącej między wybiegami zwierząt, pełnej tysięcy świetlnych i multimedialnych atrakcji. Wszystko w myśl dewizy „Magiczna podróż zaczyna się o zmierzchu”. Po ogromnym sukcesie w Niemczech i wielu innych europejskich miastach, w tym sezonie jesienno-zimowym, po raz pierwszy w Polsce, rozbłyśnie Christmas Garden Chorzów!

 Wyjątkowy w skali świata

Christmas Garden Chorzów będzie czynny od 17 listopada 2022 r. do 15 stycznia 2023 r. niemal codziennie (poza 21 i 22 listopada, 28 i 29 listopada, 24 i 31 grudnia) w godzinach 17-22. Projekt w Polsce będzie realizowany przez firmę Motionmusic z siedzibą w Bielsku-Białej, która od ponad 20 lat organizuje m.in. festiwal MAYDAY w katowickim spodku.

Tym razem zabierzemy mieszkańców woj. śląskiego w wyjątkową podróż po błyszczących ścieżkach wiodących wzdłuż magicznych pokazów świetlnych znajdujących się pośród wybiegów dla zwierząt Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. Do tej pory parki świetlne kojarzone były w naszym kraju z atrakcjami dla dzieci. W naszym oferta skierowana jest do uczestników z niemal każdej kategorii wiekowej – w Christmas Garden Chorzów dobrze będzie czuła się zarówno rodzina, jak i para oczekująca romantycznego spaceru. Oprócz atrakcji świetlnych, wyjątkowych w skali światowej, planujemy zorganizować świąteczny jarmark okraszony programem artystycznym – zapowiada Aneta Kupczak z Motionmusic.

– Cieszymy się, że ten unikatowy format ogrodu świetlnego będzie realizowany właśnie w naszym ZOO. To niewątpliwie niezwykle atrakcyjna forma poszerzenia oferty, z której skorzystać będą mogły osoby odwiedzające Śląski Ogród Zoologiczny. Mam nadzieję na sukces pierwszej edycji i kontynuację tego wyjątkowego projektu w przyszłości – mówi Marek Mitrenga, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

„Świetlne pole” to jedna z najbardziej imponujących instalacji Christmas Garden Chorzów. Olśniewający i poruszający spektakl, prawdziwa uczta zmysłów wprawiająca w totalny zachwyt jest jedną z 22 atrakcji, jakie już wkrótce będą czekać na uczestników wystawy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym! Na terenie Christmas Garden znajdziemy m.in. „Bajkową wodę” – romantyczne, senne projekcje, tańczące w powietrzu, tworzące delikatną mgiełkę zmysłowo unoszącą się nad taflą. Zachwycające i niezwykłe motywy oraz obrazy stworzą iście baśniowy klimat, który z pewnością przywoła najlepsze świąteczne wspomnienia, a temu ma przecież służyć wizyta w Christmas Garden Chorzów. Uczestnicy świetlnej wystawy zobaczą także m.in. „Magiczną fontannę”, „Gwiezdny deszcz”, „Drzewo życzeń” czy „Taniec wróżek”. Każda absolutnie unikatowa i zachwycająca, tworząca ponad 2 kilometrową ścieżkę. W sam raz na romantyczny świąteczny spacer.

Przygotowanie wystawy poprzedzą konsultacje. Na ich podstawie pracownicy ZOO podejmą wszystkie niezbędne działania, które sprawią, że wystawa w żaden sposób nie zakłóci życia zwierząt. Szyby ekspozycyjne pomieszczeń hodowlanych zlokalizowanych najbliżej ogrodu świetlnego będą zasłaniane w czasie uruchomienia oświetlenia. Dostosowano także poziom dźwięku wystawy, by nie generował dodatkowego stresu wśród zwierząt.

Bezpieczna dla zwierząt i energooszczędna

Taka będzie wystawa Christmas Garden Chorzów. Znajdziemy w niej urządzenia o stosunkowo niskim poborze mocy, wyposażone w żarówki LED, dzięki czemu udało się zmniejszyć zużycie energii o 80%. Realizacja świetlnych atrakcji nie wymaga użycia generatorów prądu, a do przemieszczania się po terenie parku będą używane melexy. Za ciekawostkę należy uznać fakt, że zużycie energii na odwiedziny jednej osoby w Christmas Garden Chorzów odpowiada: ok. 1,5-godzinnemu korzystaniu z Netflixa czy jednorazowemu uruchomieniu standardowego ekspresu przelewowego (1000 W, praca ok. 20 do 30 minut).

Niemal 2 miliony zwiedzających na całym świecie

Warto podkreślić, że Christmas Garden to światowa marka stworzona przez spółkę DEAG Entertainment z siedzibą w Berlinie, zatrudniającą ponad 300 pracowników. Pierwszy świąteczny ogród świetlny miał swoją premierę właśnie w Berlinie w 2016 r. i odniósł tak duży sukces, że w 2021 r. format imprezy prezentowany był w aż 18 lokalizacjach, w 4 różnych krajach Europy. Łącznie rozświetlone bożonarodzeniowo, najpiękniejsze parki i ogrody w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii odwiedziło blisko 2 mln osób!

Mamy nadzieję, że polska edycja również odniesie sukces, a Christmas Garden Chorzów stanie się wizytówką Śląskiego Ogrodu Zoologicznego oraz całego regionu. Niebawem rozpoczynamy prace przygotowawcze związane z instalacją iluminacji świetlnych, dzięki którym dokonamy niezwykłej metamorfozy śląskiego ZOO – dodaje Aneta Kupczak.

Wkrótce też rozpocznie się oficjalna przedsprzedaż biletów za pośrednictwem strony www.christmas-garden.pl oraz przez aplikację going.app.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Komentarze

  1. Peptydo 15 listopada, 2022 at 5:30 pm - Reply

    Wygląda magicznie!

Dodaj komentarz

*
*