Reklama

Łatwiejszy przejazd przez bramki na A4 z aplikacją mobilną

Redakcja
Szybszy przejazd przez bramki na autostradzie A4 dla użytkowników aplikacji mobilnej. Kierowcy podróżujący autostradą pomiędzy Katowicami a Krakowem mogą korzystać z nowego systemu płatności. Nie trzeba montować w samochodzie dodatkowych urządzeń, wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację.

Na punktach poboru opłat autostrady A4 w Mysłowicach i Krakowie pojawiły się nowe znaki. Bramki ze znakiem przedstawiającym czarną kamerę na żółtym tle zostały wyposażone w urządzenia, które odczytują tablicę rejestracyjną. Do tej pory szlabany automatycznie podnosiły się, jeśli w samochodzie było zainstalowane urządzenie A4Go.

Teraz wystarczy wcześniej zainstalować aplikację mobilną w telefonie. Aby korzystać z aplikacji Autopay, należy zarejestrować swoje auto w bazie i połączyć numer rejestracyjny z kartą płatniczą. Kiedy urządzenie do tzw. videotollingu na bramkach odczyta zarejestrowaną tablicę rejestracyjną, z konta pobierana jest odpowiednia opłata, a kierowca może przejechać przez bramki. Dzięki temu nie są potrzebne dodatkowe urządzenia w aucie ani doładowywanie konta. Podczas przejazdu autostradą A4 nie trzeba być zalogowanym w aplikacji i mieć przy sobie telefonu.
Z Autopay mogą korzystać kierowcy pojazdów osobowych oraz dostawczych (kategorie 1-5, z wyłączeniem motocykli). Aplikacja jest bezpłatna i dostępna w sklepach Google Play oraz App Store. Dla użytkowników Autopay, wydzielone zostały trzy bramki w każdym kierunku: dwie pierwsze od lewej strony oraz jedna bramka z prawej strony punktu poboru. Skrajna lewa bramka jest przeznaczona wyłącznie dla płatności automatycznych Autopay i A4Go. Więcej informacji o Autopay na autostradzie A4 można znaleźć TUTAJ. Poniżej schemat nowych oznaczeń na bramkach w Mysłowicach i Krakowie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*