Reklama

Ład czy chaos?

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego, zaprasza na jubileuszową, dziesiątą konferencję z cyklu Śląski Ład, pod patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego. Tym razem pytaniem przewodnim debaty będzie: „Ład czy chaos – dokąd zmierza świat, Europa, Polska i Śląsk?”

– Na bazie intelektualnego i merytorycznego dorobku wcześniejszych debat zastanowimy się nad optymalnymi rozwiązaniami rozwojowymi dla Śląska, Polski, Europy i świata. Chaos w tytule konferencji nie jest chwytem stylistycznym, ale częściowym opisem czasów, w których żyjemy – mówi Izabela Kloc.

Wśród prelegentów będzie, m.in. Jacek Sasin, minister Aktywów Państwowych, który był gościem trzeciej konferencji Śląski Ład, poświęconej bezpieczeństwu energetycznemu. Debata odbyła się w lipcu 2021 roku, a od tamtego czasu w globalnej i europejskiej polityce minęła cała epoka. Rozpętana przez Rosję wojna na Ukrainie zdestabilizowała relacje międzynarodowe i zachwiała gospodarką, a zwłaszcza energetyką. W swoim wystąpieniu minister Sasin odniesie się do obecnych wyzwań i zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Podczas konferencji wystąpi także prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP. Tematem jego wystąpienia będzie suwerenność Polski a rewolucja cyfrowa.

W konferencji wezmą również udział, m.in. Janusz Cieszyński – minister Cyfryzacji, prof. Zdzisław Krasnodębski – poseł do Parlamentu Europejskiego, Piotr Pyzik – wiceminister Aktywów Państwowych, Tomasz Rogala – prezes Polskiej Grupy Górniczej, Przemysław Kołodziejak – Wiceprezes Polskiej Grupy Energetycznej.

Konferencja odbędzie się 18 września, w godzinach 12.00 – 14.00, transmisja na profilu: https://www.facebook.com/slaskilad/

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*