Reklama

Laboratorium metamfetaminy zlikwidowane. W Katowicach CBŚP zatrzymało pięciu Czechów

Redakcja
Metamfetamina z Katowic trafiała do Czech. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali w Katowicach laboratorium, w którym powstawała metamfetamina.

W garażu wynajmowanego budynku polscy i czescy funkcjonariusze znaleźli linię produkcyjną, która służyła do produkcji metamfetaminy. Były tam naczynia i narzędzia służące do przeprowadzania syntezy narkotyku. Podczas akcji CBŚP i policji z Ostrawy zabezpieczone zostało 4,5 tys. tabletek z zawartością pseudoefedryny, 2,5 tys. opakowań po tych tabletkach i inne substancje chemiczne potrzebne do produkcji metamfetaminy. Z tych środków mogło powstać nawet 300 gramów groźnego narkotyku.

Pięć osób pracujących przy produkcji zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. To obywatele Czech. Jak ustalili śledczy, to tam miała trafiać metamfetamina produkowana w Katowicach. Trzech Czechów już usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz posiadania i produkcji substancji psychotropowej. Dwóch zatrzymanych trafiło na 3 miesiące do aresztu. Policjanci ustalają kolejne osoby zamieszane w przestępczy proceder, sprawdzają ile środków odurzających mogło być wyprodukowanych w laboratorium w Katowicach i od jak dawna ono działało. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w tej sprawie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*