Reklama

Księża archidiecezji katowickiej zebrali 400 tys. zł dla trzech szpitali

Redakcja
Księża archidiecezji katowickiej zebrali 400 000 zł. Była to odpowiedź na apel metropolity katowickiego abp. Wiktora Skworca. Pieniądze zostały podzielone na 3 szpitale: w Tychach, Mikołowie i Chorzowie.

Zbiórka wśród duchowieństwa archidiecezji katowickiej zakończyła się w Wielki Czwartek. Zebrana kwota 400.000 zł została podzielona pomiędzy 3 placówki: jednoimienny Szpital Zakaźny w Tychach – 150.000 zł, Szpital św. Józefa w Mikołowie – 150.000 zł i Szpital Specjalistyczny w Chorzowie – 100.000 zł. Pieniądze zostały już przelane na konta szpitali.

Arcybiskup w liście, przesłanym kapłanom archidiecezji katowickiej z okazji Wielkiego Czwartku, podziękował  za złożone ofiary.

Wszystkim kapłanom archidiecezji katowickiej, którzy odpowiedzieli na moją prośbę i złożyli ofiary w ramach tegorocznej jałmużny postnej, składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać Wam za konkretny gest solidarności i wyraz odpowiedzialności za tych, którzy, walcząc z epidemią i jej skutkami, potrzebują nie tylko naszego duchowego i modlitewnego wsparcia, ale i materialnej pomocy. Bracia! Trwajmy na modlitwie, bądźmy ze Służbą Zdrowia i wszystkimi chorymi oraz ich rodzinami. Umacniajmy naszym duszpasterskim działaniem więzi rodzinne i społeczne” – napisał abp. Wiktor Skworc.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*