Reklama

Kradł prąd na “skrętkę”. Sąsiad zauważył, że ma wyższe rachunki za energię

Grzegorz Żądło
Katowiccy policjanci prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży prądu, do jakiej doszło w budynku przy ul. Nadgórników w Bogucicach. Okazało się, że 62-letni mężczyzna podpiął się do licznika sąsiada i nie płacił za prąd.

Lokator jednego z mieszkań przy ul. Nagórników skręcił kable i dopiął się do przewodu zasilającego mieszkanie sąsiada. Kiedy ten ostatni zauważył, że ma wyższe rachunki, zawiadomił służby.

To już 9. w tym roku kradzież prądu ujawniona przez policjantów w Katowicach. W ubiegłym roku aż 36 osobom przedstawiono zarzut kradzieży energii elektrycznej.

Kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca kradzieży musi uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór,.

Warto pamiętać, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów i porażeń prądem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*