Reklama

Koronawirus w Polsce. Dużo nowych zakażeń i zgonów. W woj. śląskim zachorowało 2-letnie dziecko

Redakcja
W ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa miało w Polsce 401 osób. Zmarło kolejnych 27 zakażonych. W woj. śląskim przybyło 52 nowych zarażonych. Walkę z wirusem przegrało 5 osób.

Według popołudniowego komunikatu Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, obecność koronawirusa wykryto w przebadanych próbkach: 7 mieszkańców Sosnowca – najstarszy ma 76 lat, najmłodszy 29, 5 mieszkańców Bielska-Białej – najstarszy ma 63 lata, najmłodszy 2 lata, starszej mieszkanki powiatu lublinieckiego, mężczyzny w sile wieku z powiatu kłobuckiego, mieszkańca w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, mieszkanki w sile wieku z Dąbrowy Górniczej, mieszkańca w średnim wieku z Katowic oraz mężczyzny w sile wieku z powiatu będzińskiego.

Zgodnie z poranną informacją, w swoich domach, z niegroźnymi objawami zakażenia, przez kolejne dni leczyć się będzie 4 mieszkańców powiatu tarnogórskiego: 2 mężczyzn, kobieta i nastoletnie dziecko, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego: 2 mężczyzn, kobieta i kilkuletnie dziecko, młoda mieszkanka Rybnika, młoda mieszkanka powiatu będzińskiego, mieszkaniec w sile wieku z powiatu lublinieckiego, kilkuletnie dziecko z powiatu cieszyńskiego.

Dobry stan zdrowia pozwala także na domowe leczenie 2 mieszkanek powiatu raciborskiego, 3 mieszkańców Mysłowic: młodej kobiety i mężczyzny oraz kobiety w sile wieku, kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego, starszego mieszkańca powiatu lublinieckiego, kobiety w średnim wieku z powiatu żywieckiego, starszego mieszkańca Gliwic, kobiety w średnim wieku z powiatu wodzisławskiego, mężczyzny w sile wieku z Katowic oraz 2 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (młodego mężczyzny i kobiety).

Dodatnie wyniki na obecność wirusa pokazały także próbki pobrane od osób ze szpitala specjalistycznego nr 1 w Bytomiu – są to mieszkańcy powiatu będzińskiego, tarnogórskiego, częstochowskiego i Bytomia, z których najmłodszy ma 35 lat a najstarszy – 87.

W szpitalu w Łańcucie hospitalizowana jest z kolei młoda mieszkanka powiatu częstochowskiego.

W szpitalu w Tychach zmarli: mężczyzna w wieku 73 lat z powiatu lublinieckiego, mężczyzna w wieku 76 lat – mieszkaniec Bielska-Białej i mężczyzna w wieku 65 lat, w szpitalu w Raciborzu zmarł mężczyzna w wielu 70 lat z Gliwic, a w szpitalu w Częstochowie – kobieta w wieku 93 lat, mieszkanka Częstochowy. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, wszyscy mieli choroby współistniejące.

Od początku epidemii pozytywne wyniki testów na koronawirusa zanotowano u 6356 osób. Zmarło 208 z nich.


Tagi:

Komentarze

  1. Ja1 12 kwietnia, 2020 at 12:12 pm - Reply

    A czemu nie ??

  2. Ja 12 kwietnia, 2020 at 12:37 am - Reply

    Chodźcie dalej z dzieciorami na spacerki!

Dodaj komentarz

*
*