Reklama

Kolejny alarm w centrum Katowic. Tym razem na ul. 3 Maja

Łukasz Kądziołka
Alarm bombowy w centrum Katowic. Policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzanym bagażu. Przez porzuconą walizkę główna ulica w Katowicach jest zablokowana.

Po akcji policji przy Spodku, służby otrzymały podobne zgłoszenie dotyczące porzuconego bagażu. Przy donicy na ul. 3 Maja znaleziona została walizka. W związku z tym ruch na jednej z głównych ulic w centrum Katowic jest zamknięty. Pasażerowie tramwajów muszą się liczyć z dużymi opóźnieniami, a piesi powinni omijać odcinek ul. 3 Maja pomiędzy Galerią Katowicką i Rynkiem. Na miejsce zmierza policjant z przeszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych psem. Miejsce zabezpiecza straż pożarna i strażnicy miejscy, ale ewakuacja nie była konieczna.

Jak informacje mł asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy katowickiej policji, najprawdopodobniej akcja będzie przypominała tę w tunelu pod rondem. Jeśli nie uda się znaleźć właściciela porzuconego przedmiotu, to zostanie on zniszczony.

 

[AKTUALIZACJA]

Około godziny 18.00 działania służb zostały zakończone. W trakcie interwencji prześwietlono walizkę. Okazała się pusta, więc pirotechnicy usunęli ją z ul. 3 Maja. Ruch na ulicy w centrum Katowic  został przywrócony.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*