Reklama

Kolejna duża firma z branży IT w Katowicach

Grzegorz Żądło
Na razie pracuje tu ponad 200 osób, ale docelowo ma ich być pół tysiąca. Kolejna międzynarodowa firma z branży IT otworzyła swój oddział w Katowicach. Wincor Nixdorf zajęła część biurowca przy ul. Gawronów.

Tak naprawdę pochodząca z Niemiec spółka była już obecna w Katowicach. Biurowiec na Ptasim Osiedlu to jej nowa siedziba. Jak wspominali dziś szefowie firmy, zaczynali w Katowicach od czterech osób. Teraz to już poważny oddział, w którym jest miejsce nawet dla pół tysiąca pracowników. To głównie programiści i informatycy. Wincor Nixdorf zajmuje się bowiem dostarczaniem technologii i usług informatycznych m.in. dla sektora bankowego i instytucji finansowych, sieci handlowych, centrów rozliczeniowych, hoteli i gastronomii czy stacji paliw. Według danych pochodzących z Wincor Nixdorf, firma zajmuje pierwsze miejsce w Europie, a drugie na świecie pod względem zainstalowanych systemów kasowych oraz drugie miejsce w Europie i w świecie jeśli chodzi o zainstalowane bankomaty. Zresztą właśnie specyfika produkcji spowodowała, że Niemcy wybrali biurowiec przy ul. Gawronów. – Dzięki temu, że rozmawialiśmy już na etapie budowy, wiedzieliśmy jakie rozwiązania musimy zastosować, żeby spełnić oczekiwania najemcy. Dlatego np. wzmocniliśmy stropy i zainstalowaliśmy specjalne windy, żeby można tu było umieścić kasy i bankomaty. Ich waga dochodzi często nawet do jednej tony – tłumaczy Arkadiusz Hołda, prezes Holdimexu, właściciel biurowca Brynów Center.

Szefowie Wincor Nixdorf przekonują, że nie mogliby rozwijać działalności na Śląsku, gdyby nie tutejsi dobrze wykwalifikowani pracownicy. – To tu w Katowicach mamy najlepszych specjalistów w zakresie budowy i integracji dużych systemów informatycznych, tworzenia nowych aplikacji. Ale jest to także miejsce, w którym mamy dostęp do bardzo otwartych głów – mówi Mirosław Janik, prezes Wincor Nixdorf w Polsce.

Z kolei pracownicy mają do dyspozycji m.in. pokój zabaw, kuchnię i jadalnię.

W biurowcu Brynów Center, który został już w całości wynajęty, mieszą się również takie formy jak Siemens, Torpol czy Piotr i Paweł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*