Reklama

Koleje Śląskie ostrzegają przed przejazdami kibiców

Ł. K.
We wtorek jednocześnie odbędą się dzisiaj dwa mecze ligowe, w Zabrzu i Chorzowie. Kibice GKS-u pojadą do Zabrza głównie autobusami i samochodami. Policja nie spodziewa się z tego powodu utrudnień ma ulicach Katowic. Jednak Koleje Śląskie ostrzegają podróżnych przed kibolami, którzy mogą przemieszczać się pociągami.

Górnik Zabrze zagra z GKS-em Katowice, a w Chorzowie Ruch rozegra mecz z Piastem Gliwice. Mecz GKS-u rozpocznie się o godzinie 20.30 na stadionie Górnika. W Katowicach kibice będą zbierali się już po południu. Największa grupa przyjdzie na ul. Bukową. Stamtąd, w towarzystwie policyjnych radiowozów, wyjadą autobusy do Zabrza. Policja nie spodziewa się większych utrudnień dla mieszkańców Katowic. – Nie mamy informacji o tym, ze większe grupy kibiców miałyby poruszać się po Katowicach – mówi podinspektor Małgorzata Biernacka, oficer prasowy katowickiej policji. Dodaje, że gdyby sytuacja się zmieniła funkcjonariusze są przygotowani. Mniejsze grupy mogą korzystać z pociągów. Jak zapewniają Koleje Śląskie, odpowiednie służby będą zabezpieczały ich przejazdy. – Na wszystkich połączeniach mogą to być grupy kilkuset osób – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich.

Z informacji przekazanych przewoźnikowi przez policję wynika, że grupy kibiców mogą jechać trzema pociągami na trasie Katowice Szopienice-Zabrze. Są to pociągi: numer 40625 (wyjazd z Szopienic o godzinie 17.18, przyjazd do Zabrza o 17.49), numer 40627 (wyjazd z Szopienic o godzinie 17.37, przyjazd do Zabrza o 18.22) lub numer 40629 (wyjazd z Szopienic o godzinie 18.07, przyjazd do Zabrza o 18.38). W drogę powrotną grupy wyruszą prawdopodobnie pociągiem numer 44066 (wyjazd z Zabrza o godzinie 22.24, przyjazd do Szopienic o 22.57). Kolejną trasą, na której możliwy jest przejazd kibiców jest Ruda Śląska Chebzie-Zabrze pociągiem numer 44159 (wyjazd z Rudy Śląskiej o 19.03 przyjazd do Zabrza o 19.09) oraz pociągiem numer 40812 (wyjazd z Zabrza o 23.11 przyjazd do Chebzia o 23.18).

Jeśli będzie to możliwe, w pociągach zostaną wydzielone strefy dla pozostałych podróżnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*