Reklama

KOD nadal broni sądów. Krótka manifestacja w Katowicach

Łukasz Kądziołka
Kilkadziesiąt osób zebrało się przed Sądem Rejonowym w Katowicach. Manifestacja KOD-u miała po raz kolejny pokazać sprzeciw wobec zmian w sądownictwie. Trwała krótko, bo nie pojawili się wszyscy mówcy.

Skandowali: „Wolność, Równość, Demokracja” i „Wolne sądy”. Obok pl. Wolności odbyła się manifestacja zorganizowana przez śląski Komitet Obrony Demokracji. Uczestnicy zapalili świece przed siedzibą Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, a prowadzący odczytał m.in. uchwały podjęte w ubiegły piątek przez Zebranie Sędziów Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Sędziowie wyrażają „stanowczy sprzeciw” wobec odwoływania przez Ministra Sprawiedliwości prezesów i wiceprezesów sądów powszechnych. Jak piszą, „odwołanie prezesa i wiceprezesa Sądu Apelacyjnego w Katowicach nie miało żadnego merytorycznego uzasadnienia, a forma, w jakiej zostało ono dokonane (przesłanie faksem) urągała elementarnym zasadom kultury„.

Samo zgromadzenie trwało krótko. Prowadzący manifestację poinformował zebranych (ok. 70 osób), że nie przyszły osoby, które miały również przemawiać przed sądem. Manifestacja rozpoczęła się o godz. 19, a zakończyła o 19.30 odśpiewaniem hymnu Polski. Kolejne manifestacje pod nazwą „Suweren mówi DOŚĆ!” odbędą się w środę i w czwartek przy pl. Wolności o tej samej porze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*