Reklama

Kieszonkowiec na dworcu autobusowym. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu

Redakcja
Policja poszukuje kieszonkowca, który na dworcu autobusowym przy ul. Piotra Skargi w Katowicach ukradł portfel i dokumenty jednemu z podróżnych. Straty wyniosły 1100 zł.

7 września około godz. 15:20 jeden z podróżnych kupił w kasie bilet na autobus do Krakowa. Zapłacił gotówką, a portfel schował do przewieszonej przez ramię saszetki. W portfelu, oprócz gotówki w kwocie 1000 złotych, były również dokumenty i karty płatnicze. Kiedy na wyznaczone stanowisko podjechał autokar, mężczyzna skierował się do luku bagażowego, żeby tam zostawić swoją walizkę. Jak ustalili policjanci, już wtedy za pokrzywdzonym ruszył nieznany mężczyzna ubrany początkowo w ciemną kurtkę, który szedł bardzo blisko. Następnie sprawca zdjął kurtkę i przewiesił ją sobie przez rękę. Po raz pierwszy złodziej spróbował kradzieży podczas oddawania bagażu do luku bagażowego, ale mu się nie udało. Drugą próbę podjął w kolejce do autobusu. Pokrzywdzony zorientował się, że padł ofiara złodzieja po kilkudziesięciu sekundach, ale nie wiedział, w którym dokładnie momencie mogło dojść do kradzieży.

Złodziej został nagrany przez kamery monitoringu. Policja prosi o pomoc w jego identyfikacji. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny widocznego na zdjęciach policja prosi o kontakt pod numerem telefonu 32 200 3850, 32 2002555, email [email protected].


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*