Reklama

Kiedy warto pójść do psychologa?

Coraz więcej osób wprost przyznaje, że stres, problemy w życiu prywatnym i zawodowym stają się tak przytłaczające, że permanentnie towarzyszy im poczucie zagrożenia, przytłoczenia i brak wiary w to, że z problemami można sobie poradzić. W takiej sytuacji pomoc psychologa może okazać się nieoceniona. Do tego typu specjalisty można udać się z bardzo różnymi problemami. Wbrew pozorom nie korzysta się z niej wyłącznie w krytycznych sytuacjach, ale często także po to, by im zapobiec.

Kto i kiedy może skorzystać z pomocy psychologa?

Współczesny świat pędzi bardzo szybko, co u wielu osób buduje wrażenie przytłoczenia. Część z nich podkreśla, że ma wrażenie, że “nie nadąża”. Trudne sytuacje i problemy o różnym podłożu zdarzają się w życiu każdego, natomiast nie każdy jest w stanie zawsze, w każdym momencie swojego życia z nimi poradzić. To z kolei może prowadzić początkowo do frustracji, a w kolejnym kroku – depresji i poważnych problemów emocjonalnych. Niezależnie od tego, czy przyczyną problemów jest praca, tarcia w związku, historie z przeszłości, niska samoocena lub któryś z wielu innych czynników, warto zgłosić się po pomoc właśnie do psychologa. Przede wszystkim w wielu przypadkach możliwe jest uniknięcie poważniejszych problemów, ich “rozbrojenie” na jeszcze dość wczesnym etapie. Czas, kiedy wizyta u psychologa była owiana tabu, minął. Coraz więcej osób przyznaje nie do korzystania z takiej profesjonalnej pomocy psychologicznej i podkreśla jej znaczenie dla utrzymania zdrowia i kontroli nad własnym życiem.

Jak znaleźć dobrego psychologa?

Warto skorzystać z pomocy, którą oferuje psycholog – Katowice nie różnią się pod tym względem od innych miast Polski. Na terenie aglomeracji otwiera się coraz więcej gabinetów psychologicznych. Jest to również odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na tego typu usługi, które pokazuje, że coraz więcej osób ma poczucie, że nie do końca jest w stanie poradzić sobie z problemami bardzo różnej natury. Wybierając psychologa trzeba jednak być bardzo ważnym. Chodzi o znalezienie osoby, która rzeczywiście odpowie na twoje potrzeby, udzieli ci realnej pomocy i wesprze w wyjściu na prostą. Porada psychologiczna opiera się na wzmacnianiu mocnych stron pacjenta i pomocy w radzeniu sobie ze stresem dnia codziennego. Psycholog doradza, udziela wparcia, ale nie ocenia. Pomaga w poszukiwaniu rozwiązania, ale go za nas nie wymyśla. Tego typu umiejętności wymagają nie tylko szczególnych predyspozycji, ale i ogromnej wiedzy. Przed wizytą koniecznie sprawdź, jakimi opiniami cieszy się dany psycholog, jakie ma doświadczenie, jakie kursy ukończył.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*