Reklama

Katowiczanie sporo płacą za AC. Czy da się tu kupić polisę do 300 zł?

W przeciwieństwie do OC ubezpieczenie Autocasco (AC) jest dobrowolne, jednak coraz więcej kierowców decyduje się na jego zakup. Taka polisa może zrekompensować dotkliwe straty wynikające np. z kradzieży samochodu czy jego uszkodzenia niezależnego od właściciela pojazdu. Niestety za dobre i skuteczne AC trzeba zapłacić całkiem sporo, zwłaszcza w tak dużych miastach, jak Katowice. Kiedy warto pokusić się o taką inwestycję?

Czym jest Autocasco i jak działa?

To ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, na które możesz, ale nie musisz się decydować. Jest to jednak ochrona przed finansowymi konsekwencjami uszkodzenia samochodu lub jego utraty. Polisa AC obejmuje także jego wyposażenie lub części mechaniczne. Autocasco może zostać uruchomione np. w przypadku:

●                uszkodzenia twojego pojazdu przez osobę trzecią;

●                uszkodzenia pojazdu na skutek złej pogody (silnego wiatru, gradu itp.);

●                kradzieży samochodu;

●                pożaru;

●                powodzi;

●                aktu wandalizmu ze stron osób trzecich.

AC w Katowicach – ile trzeba zapłacić w stolicy Górnego Śląska?

Cena polisy AC w dużej mierze zależy od miejscowości, w której użytkowany jest samochód. Ubezpieczyciele biorą pod uwagę jej miejską infrastrukturę, związane z tym ryzyko kolizji i styl jazdy kierowców. W tej perspektywie Katowice uchodzą za miasto o umiarkowanym bezpieczeństwie na ulicach.

Katowice to jednocześnie miasto najdroższe pod względem AC na tle innych lokalizacji w aglomeracji śląskiej. Ponadto średnia cena tej polisy  przewyższa średnią krajową! Katowiczanie muszą liczyć się z kosztem nawet 600–700 zł za dobre Autocasco.

Czy to znaczy, że mniej zamożni obywatele miasta muszą pożegnać się z dodatkową ochroną pojazdu? Choć średnia cen może zniechęcać, w rzeczywistości w Katowicach można znaleźć ubezpieczenie AC nawet poniżej 300 zł.

Cena Autocasco w Katowicach – od czego zależy?

Na korzystne oferty od ubezpieczycieli mogą liczyć na pewno właściciele pojazdów małolitrażowych, do typowo miejskiego użytku. Nie osiągają one zawrotnych prędkości na miejskich arteriach, więc nie generują wysokiego ryzyka kolizji czy wypadku.

A co z pojazdami o dużej pojemności silnika? Wszystko zależy od historii właściciela jako kierowcy oraz wypracowanych zniżek. Jeśli te są korzystne, cena AC w tym wypadku także będzie przyjazna dla portfela. To jednak oferta dla osób z większym doświadczeniem za kierownicą, a nie początkujących uczestników ruchu drogowego.

Korzystna polisa AC – czym się kierować przy zakupie?

Pamiętaj, że nie musisz ubezpieczać się od każdego ryzyka wymienionego w zakresie AC. Do wyboru masz mnóstwo różnych wariantów. Warto pomyśleć o najpoważniejszych zdarzeniach generujących wysokie koszty napraw. Oceń także indywidualne czynniki zagrożenia w swoich przypadku. Jeśli np. parkujesz auto w garażu prywatnym lub publicznym, ubezpieczenie od kradzieży nie będzie niezbędna, jak w przypadku pojazdu stojącego na zewnątrz.

Za bezszkodową jazdę otrzymuje się atrakcyjne zniżki na zakup AC, które jednak łatwo stracić. Temu też można zaradzić, korzystając ze specjalnej ochrony. Kiedy nie stracimy zniżki na AC, nawet przy konieczności likwidacji szkody z polisy? Jest na to kilka sposobów, np. zakup dodatkowej ochrony zniżek.

Gdy jednak pełna polisa AC to dla ciebie za dużo, rozważ zakup minicasco. W Internecie widnieją rzetelne zestawienia ofert różnych towarzystw, m.in. https://rankomat.pl/samochod/minicasco-ranking-12-towarzystw-ubezpieczeniowych. Znajdziesz tam propozycje w różnych wariantach cenowych i zakresie ochrony, z uwzględnieniem specyfiki miasta, jakim są Katowice.

Zapewnij sobie świadczenia dostosowane do twoich potrzeb i okoliczności, aby czuć się bezpiecznie nie tylko na drodze, ale również wtedy, gdy nie korzystasz z pojazdu.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*