Reklama

Katowicki sąd skazał mężczyznę za komentarz na Facebooku, w którym nawoływał do zabicia osób homoseksualnych

G. Ż.
Precedensowy wyrok Sądu Rejonowego Katowice-Wschód. Rzadko się bowiem zdarza, żeby sądy w Polsce skazywały za komentarze na Facebooku czy w innych mediach społecznościowych. Jednak tym razem było inaczej. Na dodatek sąd zezwolił na podane pełnych danych skazanego, który musi też odpracować społecznie 25 godzin miesięcznie.

25 sierpnia 40-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej zamieścił na Facebooku komentarz o treści: Pierdol… pedały do pieca z kur…” Komentarz pojawił się na profilu Patryka Jakiego i dotyczył udostępnionego przez niego filmu. Post nosił tytuł „BOJÓWKI LGBT! Tylko dla dorosłych!

Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach skazał 40-latka za „publiczne nawoływanie do popełnienia zbrodni zabójstwa za pośrednictwem systemu teleinformatycznego poprzez opublikowanie postu na portalu Facebook.”

Dodatkowo sąd zasądził prace społeczne w wymiarze 25 miesięcznie przez okres 3 miesięcy. Decyzją sądu dane skazanego zostały upublicznione poprzez opublikowanie wyroku na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Wyrok będzie tam dostępny przez 3 miesiące.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*