Reklama

Katowice włączają się w kampanię wyborczą jednego z kandydatów do Europarlamentu

Marcin Krupa i Łukasz Kohut. Fot. S. Rybok/biuro prasowe UM Katowice.

Grzegorz Żądło
Najpierw konferencja prasowa z udziałem prezydenta Marcina Krupy, a potem spektakl teatralny współfinansowany z budżetu miasta. Katowice aktywnie włączają się w kampanię wyborczą jednego z kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na szczególne względy prezydenta Katowic może liczyć Łukasz Kohut.

Łukasz Kohut w 2019 roku zdobył mandat do Parlamentu Europejskiego, startując z listy partii Wiosna Roberta Biedronia. Teraz jednak ubiega się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej, po tym jak odszedł z Nowej Lewicy.

Kohut prowadzi intensywną kampanię wyborczą, w której pomagają mu m.in. lokalni samorządowcy, w tym prezydent Katowic. 15 maja Marcin Krupa wystąpił wspólnie z Kohutem na konferencji prasowej w sprawie ustawy uznającej język śląski za język regionalny.

To jednak nie koniec. W ostatnią sobotę, 18 maja, na pl. św. Anny w Nikiszowcu odbył się spektakl Teatru Korez pt. “Mianujom mie Hanka”. Miasto dofinansowało go kwotą 15 000 zł w ramach inicjatywy lokalnej. Mimo że wniosek o dofinansowanie złożyła osoba prywatna, to na plakacie wydarzenia znalazło się zdjęcie Łukasza Kohuta i informacja, że na spektakl zaprasza on i Stowarzyszenie Fest. Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, Kohut jest jego prezesem.

Plakat zapraszający na spektakl, który dofinansowało miasto.

Na plakacie jest też logo Katowic. Zapytaliśmy w urzędzie miasta, dlaczego Katowice angażują się w kampanię wyborczą jednego z kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego. – Na wspomnianym plakacie nie ma wizerunku kandydata – jest wizerunek obecnego europarlamentarzysty. Potwierdza to także brak numeru na liście czy logotypu ugrupowania politycznego. Dodatkowo Łukasz Kohut jest prezesem stowarzyszenia, które ofertę na realizację wspomnianej inicjatywy złożyło, deklarując przy tym zaangażowanie własne – w tym m.in. druk plakatów, których koszt nie był finansowany z inicjatywy lokalnej – napisała w odpowiedzi na nasze pytania Sandra Hajduk, rzeczniczka prasowa UM Katowice.

Trudno stwierdzić czy tak rzeczywiście było, bo w wynikach oceny wniosków do inicjatywy lokalnej o plakatach, jako władze własnym, nie ma mowy. Jest za to informacja, że inicjatorzy zapewnią komputer, aparat fotograficzny, lokal i artykuły biurowe.

Jako termin wystawienia spektaklu wskazano we wniosku kwiecień-maj. Ostatecznie wydarzenie odbyło się 18 maja. Przypomnijmy, wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 9 czerwca.


Tagi:

Komentarze

 1. Roman 23 maja, 2024 at 12:58 pm - Reply

  propaganda sukcesu ja tobie ty mnie i gitara jak mówi Ferdek

 2. SK64HS 23 maja, 2024 at 7:54 am - Reply

  Jak ja nie lubię zdrajców politycznych.
  Ale co się dziwić z Lewicy do PO = najgorsze zło

 3. pp 22 maja, 2024 at 5:31 pm - Reply

  dzieki ze jesteście katowice24. Nie ma innych redakcji które patrzą na ręce władzuchnie, zwłaszcza po tym jak nastąpił mariaż z platformą 

 4. wuj pupa i kamieni krupa 22 maja, 2024 at 4:47 pm - Reply

  No cóż, miernoty przyciągają miernoty. Sołtys z pseudo-pobożnego, zmienia się w tęczowego multi kulti nie-polaka. Ciekawe czy szykuje już pokoje w swoim domu w Piotrowicach, na nowych przybyszy, na relokowanie których głosował w PE, jego nowy pupilek. Uprzedzając – wstrzymanie się po korekcie, nie jest sprzeciwem.

 5. Bartek 22 maja, 2024 at 4:08 pm - Reply

  o to już wiem na kogo nie głosować. Szczęściarze mogą zobaczyć czym
  się lewicowy Ślązak po Katowicach wozi, fajny mercedes.

 6. Sk 22 maja, 2024 at 2:23 pm - Reply

  zdrajca Polski

  • kukura 22 maja, 2024 at 9:29 pm Reply

   LoL

   Pan jest zdrajcą mózgu.

 7. grzegorz 22 maja, 2024 at 2:19 pm - Reply

  Lewicowo centrowo prawicowy dr Krupa. Ja mu zazdroszcze tych wolt. On kiedys sie obudzi rano i nie bedzie wiedzial jak sie nazywa.

 8. Janusz 22 maja, 2024 at 2:10 pm - Reply

  Tyle lat w europarlamencie i dalej go nie stać na fryzjera albo chociaż na szampon?

  • grzegorz 23 maja, 2024 at 11:58 am Reply

   zarobiony jest

 9. AA 22 maja, 2024 at 1:23 pm - Reply

  Fikołek intelektualny z poziomem absurdu do kwadratu:
  “Na plakacie nie ma wizerunku kandydata – jest wizerunek obecnego europarlamentarzysty”
  Ten człowiek na plakacie w żaden sposób nie przypomina kandydata – nic a nic nie podobny 🙂

  Obrzydlistwo – a to dopiero drugi miesiąc nowej “starej” władzy 🙂

  • dan 22 maja, 2024 at 2:12 pm Reply

   z tym, że teraz stara władza ma konszachty z KO, POKO, KOHUT czy jak oni się tam teraz ostatnio nazywają stąd są te dziwne ruchy niepodobne do samego Krupy. Krupa jak zwykle udaje, że nie wie o co chodzi. Właściwie jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Więc Krupa niech się lepiej zastanowi nad tymi swoimi układami. Bo rozkrok jest szpagatowy i nie służy Katowicom i Katowiczanom .

 10. Hans Klos 22 maja, 2024 at 12:15 pm - Reply

  Od kuca do kuca. Od brunatnego do tęczowego. Od konfy Sośnierza, co śmieci na klatce trzyma, do Kohuta z partii mamusio lejcy. Takie zabawy z naszych podatków. Kohut w 2019 był golutki. Teraz ma 3 domy, 3 mieszkania, 180 tys, 3 działki, dwa mercedesy i nieruchomość przemysłową. Obfite koryto w tym PE. Obfite.

  • klm 22 maja, 2024 at 5:56 pm Reply

   Akurat w domach (dwóch) ma ułamkową własność, a Mercedesy lat 12 i 22. Podejrzane byłoby gdyby miał mniej przy dochodach 500k rocznie w EP.

  • dan 22 maja, 2024 at 12:25 pm Reply

   Mamusio lejcy Robertowi B. mamusia już dawno wybaczyła. Za to ludzie już mają taki mętlik w głowie, że nie wiedzą czy Krupa to ten dobry czy ten zły. Chociaż ewidentnie ze złymi się zadaje. Widocznie spłaca dług poparcia wobec KO.

   • grzegorz 23 maja, 2024 at 12:17 pm Reply

    Ja mu wybaczylem mama moze zle gotowala albo dywan byl nieodkurzony

Dodaj komentarz

*
*