Reklama

Jak wybrać uczelnię? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę w 2023 roku!

Od wyboru kierunku studiów i rodzaju uczelni w dużej mierze zależna jest dalsza ścieżka edukacyjna i zawodowa. Decyzję dotyczącą kolejnych etapów kształcenia podejmuje się w młodym wieku. Bardzo często absolwentom szkół średnich towarzyszy niepewność w tej materii. Czym się kierować, poszukując szkoły wyższej? Podpowiadamy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę.

Wysoka jakość kształcenia

Nie tylko to, jaki kierunek chce się studiować, ma znaczenie — ważne jest również, jaką uczelnię się wybierze. Od tej decyzji zależy jakość kształcenia, a także prestiż uzyskanego dyplomu. Skąd mieć pewność, że dydaktyka jest na wysokim poziomie? Świadczy o tym m.in. profesjonalna kadra zrzeszająca wybitne osoby ze świata nauki, a także renoma uczelni i fakt, że jest zestawiana w rankingach światowych wśród najlepszych placówek. Jako dobry przykład można podać Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki. Warto wspomnieć, że wyniki ostatniej ewaluacji działalności naukowej za lata 2017-2021 wpłynęły na to, że została uznaną jedną z trzech najlepszych uczelni w Polsce.
Studenci mają zapewnione idealne warunki do nauki i realizowania swoich pasji naukowych. Dobrze wyposażone laboratoria i dostęp do najnowszych technologii, wpływa na rozwój studentów i kadry dydaktycznej, co potwierdzają liczne osiągnięcia, m.in. tworzenie nagradzanych wynalazków i innowacyjnych projektów.

Oferta edukacyjna dostosowana do potrzeb rynku pracy

Kolejnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę, jest szeroka oferta edukacyjna uczelni i dostosowanie kierunków kształcenia do potrzeb rynku pracy. Program nauczania pozwala nabyć kompetencje, które ułatwiają odnalezienie się w świecie zawodowym. Aktualna wiedza, nowoczesny sposób kształcenia i oferta ciekawych specjalizacji, pomagają w przygotowaniu do rozwoju kariery. Absolwenci Politechniki Krakowskiej są chętnie zatrudniani zarówno w polskich, jak i międzynarodowych firmach w kraju i na świecie. Sprawdź, jakie kierunki można studiować na uczelni.

Informatyka

W dobie tak powszechnej cyfryzacji, specjaliści z branży IT nie mogą narzekać na brak zajęć. Dopasowany do potrzeb rynku pracy program nauczania zapewnia studentom nabycie umiejętności praktycznych, otwarcie na nowe technologie, zdolność do ciągłego aktualizowania wiedzy i rozwoju. Pozyskanie kompetencji z tego obszaru pozwala na dostosowanie swoich sprawności do zmieniającego się świata.

Budownictwo

Budownictwo to kolejny kierunek, który jest przyszłościowy, gwarantuje znalezienie dobrego zatrudnienia osobom mającym predyspozycje i odpowiednie kwalifikacje w tej dziedzinie. Stwarza szanse na szeroki rozwój kariery zawodowej. Według statystyk 93% absolwentów kierunku zdobywa pracę po studiach. Studiując na Politechnice Krakowskiej, można wybierać spośród siedmiu specjalności w tej dziedzinie. W 2022 roku aktywność studentów została uhonorowana, a Wydział Inżynierii Lądowej zdobył pierwsze miejsce w Rankingu Wydziałów Budownictwa, wiodącego ogólnopolskiego miesięcznika Builder.

Inżynieria czystego powietrza

Podążając za aktualnymi trendami na rynku zawodowym, Politechnika Krakowska realizuje również kierunek o nazwie Inżynieria czystego powietrza – https://rekrutacja.pk.edu.pl/project/inzynieria-czystego-powietrza/, który jest jedynym takim w Polsce. Kształcenie specjalistów z tego zakresu jest odpowiedzią na rosnącą świadomość społeczną, spowodowane jest również wprowadzonymi regulacjami prawnymi i zapotrzebowaniem na wykwalifikowaną kadrę.

Odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna

Sektor OZE z pewnością jest obszarem, na który warto zwrócić uwagę w 2023 roku. Zapotrzebowanie na wykwalifikowaną kadrę z tej branży jest ogromne. Odnawialne źródła energii i infrastruktura komunalna https://rekrutacja.pk.edu.pl/project/odnawialne-zrodla-energii-i-infrastruktura-komunalna/, to przyszłościowy kierunek, który zapewnia znalezienie ciekawego, perspektywicznego zatrudnienia. Zdobycie wykształcenia i praca w tej dziedzinie dają również ogromną satysfakcję wynikającą z wkładu w ochronę środowiska naturalnego.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*