Reklama

Jak wybrać narożnik z funkcją spania?

Narożnik z funkcją spania to obecnie jeden z najczęściej wybieranych mebli do wyposażenia domów i mieszkań. Wszystko dzięki temu, że bez przeszkód może on pełnić wiele funkcji. Za dnia to wygodne miejsce do wypoczynku, natomiast nocą może pełnić on dodatkowo funkcję łóżka, oferując dużą dozę powierzchni spania. Jak wybrać idealny narożnik rozkładany oraz na jakie kwestie zwrócić uwagę? Odpowiadamy.

Podczas wyboru tego funkcjonalnego mebla zwróćmy uwagę przede wszystkim na jego kształt, bowiem do wyboru znajdziemy zarówno modele w kształcie litery L jak i U które łączą w sobie dwie rogówki. Pierwsze z nich idealnie odnajdą się w małych salonach i strefach wypoczynkowych, z kolei te drugie będą zdecydowanie większe, a co za tym idzie, będą potrzebować o wiele więcej miejsca. Stąd też jeśli dysponujemy dużym i przestronnym salonem, to właśnie narożniki w kształcie litery U odnajdą się tutaj idealnie.

Zwróć uwagę na układ narożnika oraz jego wymiary

Wielkość i kształt narożnika jest na ogół ściśle powiązany z powierzchnią spania po rozłożeniu. Stąd też jeśli zależy nam na dużym i wygodnym miejscu do snu, konieczny będzie zakup sofy o odpowiednich wymiarach powierzchni spania. Jeśli chodzi o sam mebel, to istotne będą dla nas wartości takie jak długość, szerokość oraz wysokość danego mebla. Mają one wpływ zarówno na komfort użytkowania jak również jego dopasowanie do danego pomieszczenia. Istotną kwestią dla wygody będzie również głębokość i wysokość siedziska. Niskie osoby zdecydowanie bardziej docenią płytsze i niższe siedziska, natomiast analogicznie osoby o większym wzroście lepiej odnajdą się na wysokich i głębokich narożnikach.

Funkcjonalne dodatki do narożników z funkcją spania

Aby zapewnić wszystkim domownikom odpowiednie podparcie kręgosłupa konieczne będzie dobre dopasowanie wysokości jego oparcia. Jeśli potrzebujemy dodatkowych udogodnień, warto rozważyć narożnik z funkcją spania z regulowanymi zagłówkami. Funkcjonalny narożnik rozkładany w salonie i pokoju dziennym to idealne rozwiązanie jeśli mieszkamy w małym mieszkaniu lub kawalerce. Jeśli zamierzamy codziennie spać na danej sofie, zwróćmy uwagę, jakie udogodnienia zawierają. Czy dany model posiada pojemniki na pościel oraz system rozkładania, który z pewnością okaże się pomocny podczas codziennego składania narożnika.

 Wybierz odpowiedni materiał

Ostatnią kwestią, jednak niezmiernie kluczową dla nas powinien być wybór odpowiedniego materiału obiciowego. Najpopularniejsze obecnie są te wykonane z tkanin welurowych, z przyjemnym połyskiem i miękką fakturą. Są one dodatkowo bardzo proste w utrzymaniu czystości oraz wbrew pozorom nie powodują przywierania na ich powierzchni sierści zwierząt. Innym dobrym rozwiązaniem będzie wybór narożnika wykonanego z przyjemnych dla skóry materiałów również z ekoskóry.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru narożnika z funkcją spania?

Narożnik z funkcją spania to zdecydowanie jeden z tych elementów wyposażenia, który wydaje się wręcz niezbędny w każdym dobrze urządzonym salonie. Warto jednak odpowiednio dobrać go w zależności od potrzeb. W tym zdecydowanie pomocne okażą się powyższe wskazówki.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*