Reklama

Jak stworzyć firmową stronę internetową?

W dzisiejszych czasach obecność firm w internecie jest nieodzowna. Strona internetowa to wizytówka przedsiębiorstwa, która powinna przyciągnąć nowych klientów, budować zaufanie i umożliwiać komunikację z obecnymi klientami. Stworzenie strony internetowej można zlecić specjaliście lub zbudować ją samodzielnie. Warto wiedzieć, jak to zrobić. Sprawdź.

Pierwszym krokiem w tworzeniu nowej strony internetowej jest wybór domeny, czyli adresu internetowego. Powinna być ona łatwa do zapamiętania i nawiązywać do produktów lub usług oferowanych przez twoją firmę albo do nazwy firmy.

Gdzie kupić domenę? Na rynku działa wielu operatorów domen, a ceny zwykle są podobne. Administratora domeny nie wybiera się raz na zawsze, można go zmienić.

Czasem warto wykonać przeniesienie domeny w celu optymalizacji kosztów. Na przykład Progreso oferuje bezpłatny transfer domeny od innego operatora, a także reaktywację domeny za zero złotych. Następnie trzeba wybrać hosting, który z reguły można zakupić w tym samym miejscu co domenę. Zwróć uwagę na korzystne pakiety hostingowe, które często oferują operatorzy.

Kolejne kroki w tworzeniu strony internetowej w dalszej części artykułu.

Określenie celu strony internetowej

Zanim przystąpisz do tworzenia strony internetowej, określ cele, które chcesz osiągnąć za jej pomocą. Czy zamierzasz rozpocząć lub zwiększyć sprzedaż, zbudować markę, zebrać dane klientów, czy może dostarczać informacje o swoich produktach i usługach? Określenie celów pomoże ci odpowiednio dostosować treści i funkcjonalności strony.

Projektowanie strony

Możesz zdecydować się na samodzielne kodowanie strony od podstaw lub skorzystać z gotowych platform do tworzenia stron internetowych, takich jak WordPress, Wix, Squarespace czy Shopify.

Zaprojektuj interfejs, który będzie estetyczny, intuicyjny i łatwy w nawigacji. Upewnij się, że strona jest responsywna, czyli dostosowuje się do ekranów różnych urządzeń (komputery, tablety, telefony).

Ważnym etapem jest stworzenie treści, które będą przyciągać uwagę użytkowników oraz w zachęcający i zrozumiały sposób opowiadać o oferowanych produktach czy usługach. Jeśli tworzysz sklep internetowy, zadbaj o dobre opisy produktów. Content na stronie powinien być klarowny, zrozumiały i zgodny z wytycznymi SEO.

Certyfikat SSL i funkcjonalności strony

W Progreso uzyskasz darmowy certyfikat SSL, który zapewnia poufność przesyłanych w internecie danych. Jest on istotny szczególnie w przypadku, gdy przez stronę internetową realizowane są transakcje bankowe w formie płatności online.

Dodaj funkcjonalności, które będą wspierać cele twojej strony: formularze kontaktowe, blog czy integracja z mediami społecznościowymi.

Testowanie i optymalizacja

Przetestuj swoją stronę pod kątem działania na różnych urządzeniach. Możesz też zebrać opinie o niej od potencjalnych użytkowników. Dokonaj ewentualnych poprawek. Po ich wprowadzeniu opublikuj swoją stronę. Gotową stronę internetową firmy trzeba jeszcze wypromować za pomocą różnych kanałów marketingowych.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*