Reklama

Jak oszczędzać na koncie osobistym i lokatach? Poznaj te triki i zacznij już dziś!

Konto osobiste prawdopodobnie nie jest tym produktem bankowym, który utożsamiasz z oszczędzaniem. Okazuje się jednak, że kilka prostych trików pozwoli Ci odkryć zupełnie nowe oblicze tego rachunku i wyciągać z niego jeszcze więcej korzyści niż dotychczas. Poznaj sprytne sposoby na efektywniejsze korzystanie z konta i dowiedz się, jak zacząć oszczędzać!

Korzystaj z promocji

Jako że konto osobiste stanowi dziś podstawowy produkt bankowy, większość osób decyduje się na jego założenie. Chcąc zachęcić nowych klientów do otworzenia rachunku, banki chcąc zachęcić nowych klientów wprowadzają promocje bankowe. Dzięki nim klienci mają szansę uzyskać różne korzyści – od bonów do wykorzystania na zakupy w konkretnych sklepach, aż po dodatkowe środki, które trafią na ich rachunek po spełnieniu określonych warunków.

Co może otrzymać osoba, która założy konto bankowe w Banku BNP Paribas? Korzyści, takie jak np. darmowe:

 • prowadzenie rachunku,
 • wypłaty z bankomatów Banku BNP Paribas i Planet Cash,
 • polecenia standardowych przelewów krajowych.

Promocja „Jesteś wygrywem”

W grę wchodzą również aktualne promocje, m. in. promocja „Jesteś wygrywem”. Na czym polega? Pobierasz aplikację GOmobile i zakładasz Konto Otwarte na Ciebie z Kartą Otwartą na Dzisiaj. Po spełnieniu warunków promocji:

 • wpływ na konto w wysokości minimum 1 000 zł w miesiącu otwarcia konta lub w następnym,
 • aktywowanie aplikacji GOmobile w okresie promocji (chyba, że została ona aktywowana już wcześniej).
 • w dniu wydania nagrody nadal musisz mieć aktywne konto wraz z kartą oraz aplikacją)

otrzymujesz voucher w wysokości 50 zł na zakupy do sklepów Żabka. Promocja trwa od 13 lutego 2023 r. do 11 lutego 2024 r.

Dodatkowo, jeżeli zgłosisz swój udział w loterii promocyjnej „Wygrywaj z kontem Banku BNP Paribas” i zrobisz zakupy za min. 10 zł, weźmiesz udział w losowaniu takich nagród jak w Vouchery do Żabki czy nagrody pieniężne 5 000 zł, 50 000 zł, a w finale 500 000 zł! W loterii rejestrowane są transakcje dokonywane od 13 lutego 2023 do 11 lutego 2024. Loteria kończy się 12 czerwca 2024 roku.

Co jeszcze warto wiedzieć? W Promocji i loterii mogą wziąć udział nowi klienci, czyli osoby, które w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o otwarcie konta osobistego w promocji nie były posiadaczami ani współposiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Banku BNP Paribas.

Szczegóły o loterii i promocji, w tym regulaminy obu akcji znajdziesz na  https://www.bnpparibas.pl/jesteswygrywem.

Zyskuj więcej na lokacie

Jak zacząć oszczędzać w tradycyjny sposób? Postaw na przykład na lokatę. Licz się jednak z tym, że w przypadku tych produktów, przy niskim kapitale, zysk może być niewielki. Jednak lepiej zacząć oszczędzać małymi krokami niż w ogóle! W Banku BNP Paribas masz do wyboru kilka rodzajów lokat, m.in. lokatę urodzinową z oprocentowaniem aż 5,5% w skali roku. Co warto o niej wiedzieć?

 • minimalna kwota środków zdeponowanych na lokacie to 1 000 zł, a maksymalna 20 000 zł,
 • okres lokacyjny wynosi 3 miesiące,
 • oprocentowanie jest stałe i wynosi aż 5,5% w skali roku. Naliczone odsetki będą opodatkowane według obowiązujących przepisów podatkiem dochodowym od osób fizycznych,
 • założysz ją w miesiącu urodzin w aplikacji GOmobile,
 • lokata jest nieodnawialna,
 • aby otworzyć lokatę, musisz mieć ukończone 18 lat jeszcze przed rozpoczęciem miesiąca Twoich urodzin. Dodatkowo, na co najmniej 5 dni przed rozpoczęciem ww. miesiąca musisz być właścicielem lub współwłaścicielem konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w PLN.

Lokata na nowe środki

Kolejną możliwością oszczędzania jest otwarcie nieodnawialnej  lokaty na nowe środki[1] dostępnej już od 1000 zł Masz tu do wyboru 4 okresy lokacyjne (3, 6, 12 i 18 miesięcy), dzięki czemu możesz dopasować czas, na jaki chcesz zdeponować swoje środki, do własnych potrzeb i celów. Co ważne, oprocentowanie lokaty jest stałe i a jego wysokość jest uzależniona od okresu lokacyjnego jaki wybierzesz.

Jak otworzyć lokatę na nowe środki w Banku BNP Paribas? Najłatwiej – przez Internet, za pomocą bankowości internetowej GOonline albo aplikacji mobilnej GOonline. Jeśli jednak wolisz tradycyjne podejście do bankowości, odwiedź jeden z oddziałów i załóż lokatę u doradcy.

Zastanawiasz się, na jak długo zdeponować swoje środki? Zajrzyj na stronę Lokaty na nowe środki i skorzystaj z darmowego kalkulatora zysku z lokaty. Wybierz kwotę, jaką chcesz wpłacić i przesuwaj suwak, aby zobaczyć, ile możesz zarobić na różnych okresach lokacyjnych. To pomoże Ci podjąć decyzję, która najlepiej odpowiada Twoim celom finansowym. Od naliczonych odsetek zostanie pobrany zryczałtowany podatek dochodowy od osób fizycznych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Pamiętaj także, że jeśli zerwiesz lokatę przed upływem okresu lokacyjnego, Twoje środki nie będą podlegać oprocentowaniu.

[1] Nowe środki to suma dostępnych środków pieniężnych na Rachunkach Klienta w momencie składania Dyspozycji otwarcia Lokaty na Nowe Środki, stanowiących nadwyżkę ponad Saldo Początkowe, rozumiane jako łączne saldo dostępnych środków Klienta zgromadzonych na Rachunkach Klienta według stanu na koniec dnia 14.09.2023 r. Szczwoły w aktualnej Tabeli  oprocentowania środków pieniężnych na rachunkach bankowych Klientów Detalicznych -produkty w ofercie dostępnej na www.bnpparibas.pl.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*