Reklama

Jak działają pożyczki bez zaświadczeń o dochodach?

Podczas wnioskowania o kredyt w banku najczęściej jesteśmy proszeni o udokumentowanie swoich dochodów. Potrzebne jest wtedy dostarczenie zaświadczenia o źródle i wysokości zarobków. Nie każda instytucja tego jednak wymaga. Najlepszymi przykładami mogą być pożyczki bez zaświadczeń. Jak działają i w jaki sposób firmy pożyczkowe weryfikują wtedy swoich klientów?

Co to jest zaświadczenie o dochodach?

Wiele banków w procesie ubiegania się o kredyt wymaga od swoich klientów dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach. To dokument, który wypełnia Twój pracodawca. Znajduje się na nim informacja o rodzaju umowy, na podstawie której pracujesz, czy o okresie jej obowiązywania. Istotnym elementem jest oczywiście wysokość dochodów. Najczęściej bank wymaga informacji o średnich zarobkach z ostatnich 3, 6 lub 12 miesięcy.

Skąd wziąć zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach? Musimy poprosić o nie swojego pracodawcę. W wielu dużych firmach możemy zrobić to poprzez elektroniczny system firmowy (intranet). Niekiedy zaświadczenie o dochodach jest gotowe do pobrania niemal od razu, czasem musimy na to jednak poczekać. Nierzadko cały proces trwa do kilku dni, co znacznie wydłuża proces wnioskowania o kredyt.

W przypadku osób, które nie pracują, musimy natomiast dostarczyć inny dokument. Może być to odcinek z ostatniej emerytury lub dokument PIT w przypadku przedsiębiorców. Czasami alternatywnie możemy również przedstawić w banku wyciąg z konta z wpływami z ostatnich miesięcy.

Dlaczego banki chcą zaświadczenia o dochodach?

Dla banków jest to oczywiście sposób na lepszą weryfikację swojego klienta. Jeśli ubiegasz się o kredyt, szczególnie opiewający na większą kwotę (np. kredyt hipoteczny), bank chce wiedzieć o Tobie niemal wszystko. Nie wystarczy więc wypełnienie odpowiednich pól w formularzu – trzeba udokumentować podane tam informacje.

Możemy więc powiedzieć, że zaświadczenie, jak i inne dokumenty, są dla banku formą uwiarygodnienia się przez klienta. Każdy wie w końcu, jak bardzo zachowawcze są banki w swoich działaniach.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Nie każdy chce (lub ma czas) kompletować wiele formalności i zaświadczeń. Na szczęście, sporo firm pożyczkowych ma o wiele mniejsze wymagania. W ich przypadku dostępne są m.in. pożyczki bez zaświadczeń o dochodach. W ich przypadku informację o swoich zarobkach, a także posiadanych zobowiązaniach, podajemy po prostu w formie oświadczenia – deklaracji na stronie firmy pożyczkowej. Dane te służą następnie do obliczenia naszej zdolności kredytowej.

Oczywiście, pożyczki bez zaświadczeń są więc bardzo wygodnym rozwiązaniem. Mniej formalności oznacza również inną zaletę – możemy w ich przypadku o wiele szybciej otrzymać wypłatę środków. Cały proces jest w końcu prostszy, może być więc mocno zautomatyzowany.

Jak działają pożyczki bez zaświadczeń

Pożyczki bez zaświadczeń to rodzaj pożyczek online. Wyszukujemy więc jedną z ofert, na przykład korzystając z wiedzy dostępnej w serwisie super-pozyczka.pl. To cenne źródło aktualnych informacji o propozycjach różnych firm pożyczkowych i aktualnych promocjach. W kolejnym kroku przechodzimy na stronę firmy pożyczkowej. Tam wybieramy kwotę pożyczki i okres jej spłaty. Tu musimy znaleźć idealny kompromis – niska rata, czy szybka spłata. Warto pamiętać, że im dłuższy okres pożyczkowy, tym więcej pieniędzy zostawimy u pożyczkodawcy. Rata jest wtedy mniejszym obciążeniem naszego budżetu.

Gdy już dokonamy wyboru, przechodzimy do wniosku pożyczkowego. Ma postać formularza online. Uzupełniamy wszystkie wymagane dane i zatwierdzamy regulamin. W tym miejscu odbywa się też weryfikacja tożsamości. Często możliwe jest po prostu błyskawiczne i bezpieczne logowanie do e-bankowości. Można też wykonać przelew weryfikacyjny lub przesłać skan dokumentu tożsamości.

Na koniec czekamy na decyzję w sprawie pożyczki bez zaświadczeń. Jeśli jest pozytywna, środki szybko trafią na podane we wniosku konto bankowe. Wystarczy już tylko dopilnować terminowej spłaty zobowiązania.

Kto może skorzystać z pożyczki bez zaświadczeń?

Pożyczki bez zaświadczeń to propozycja skierowana do naprawdę sporej grupy osób. Potencjalni klienci muszą mieć ukończone 18 lat i posiadać wystarczająco dobrą zdolność kredytową. Niezbędne jest też posiadanie źródła dochodu, choć najczęściej nie musi być stałe. Firmy pożyczkowe w tym przypadku nie sprawdzają go też. Po prostu wybieramy z listy jedno ze źródeł dochodu. Do potwierdzenia tożsamości niezbędne jest posiadanie aktualnego dowodu osobistego.

Którą pożyczkę bez zaświadczeń wybrać? Każdy musi sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Przy decyzji można jednak wspomóc się wynikami rankingu pożyczek bez zaświadczeń.

Ranking pożyczek bez zaświadczeń 2024

Zapoznanie się z wynikami aktualnego rankingu pożyczek bez zaświadczeń znacznie ułatwia wybór jednej z ofert. Wystarczy przejść na stronę https://super-pozyczka.pl/pozyczki-bez-zaswiadczen/ i od razu widzimy listę polecanych pożyczek bez zaświadczeń. Przy każdej z nich zobaczymy informacje o minimalnej i maksymalnej kwocie, czy okresie spłaty. Warto też szukać informacji o darmowej pierwszej pożyczce dla nowych klientów. W jej przypadku RRSO wynosi 0%, więc spłacamy jedynie pożyczoną kwotę.

Przy każdej z propozycji wymienionych w rankingu pożyczek bez zaświadczeń 2024 mamy możliwość szybkiego przejścia do recenzji firmy pożyczkowej. Zapoznamy się tam ze sposobem, w jaki działa firma. Są tam też opinie o firmie – to cenne źródło informacji o tym, jak w praktyce działają pożyczki bez zaświadczeń.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*