Reklama

InPost Szybkie Nadania: Poradnik dla początkujących i zaawansowanych

Do odbioru przesyłek w urządzeniu Paczkomat wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić. Jednak może nie wszyscy wiedzą, że można też w nim paczki nadawać. Jak to zrobić wygodnie i szybko? Odpowiedź poniżej.

Kiedy w głowie pojawia się myśl “nadaj paczkę” w grę wchodzą różne opcje. Dwie najpopularniejsze to zamówienie kuriera do domu oraz nadanie przesyłki w konkretnym miejscu. Ta druga opcja jest wygodniejsza pod tym względem, że nie trzeba czekać aż kurier odbierze od nas paczkę (rzadko kiedy da się z nim umówić na konkretną godzinę), tylko samemu zanieść ją do urządzenia Paczkomat.

Przy tej okazji można skorzystać z aplikacji InPost Mobile. W dolnym menu trzeba najpierw kliknąć ikonkę “Nadaj”. Kolejnym krokiem jest wybór rozmiaru paczki. Warto pamiętać, że przesyłka nadawana w automacie nie może ważyć więcej niż 25 kg i mieć większe wymiary niż 41×38×64 cm (w przypadku dostawy do innego urządzenia) lub max. 41×38×64 cm (w przypadku wysyłki na adres konkretnego odbiorcy).

Po wyborze sposobu dostawy, trzeba uzupełnić dane odbiorcy i nadawcy. Następnie aplikacja przekieruje do wybranych metod płatności. Po opłaceniu przesyłki pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Na paczce nie trzeba naklejać żadnej etykiety.

Dla pewności, można napisać na przesyłce kod nadania, ale nie jest to konieczne.

Wysłać szybko paczkę można w dowolnym automacie Paczkomat InPost, Appkomat InPost lub PaczkoPunkt. Jeśli paczka nadawana jest w urządzeniu Paczkomat lub Appkomat wystarczy w aplikacji InPost, w szczegółach przesyłki, kliknąć „Otwórz skrytkę zdalnie” lub zeskanować kod QR w czytniku maszyny. Po chwili otworzy się skrytka. Można też wybrać opcję nadania paczki na ekranie automatu Paczkomat i wpisać kod nadania.

Potem pozostaje już tylko włożenie paczki do skrytki i jej zamknięcie. Wszystko kończy się potwierdzeniem nadania w aplikacji lub na ekranie automatu.

Jest też drugi sposób  – nadanie paczki z etykietą przez SzybkieNadania.pl. Tym razem potrzebna będzie drukarka.

Zaczynamy od wejścia na stronę inpost.pl/SzybkieNadania/. Następnie trzeba zaznaczyć formę wysyłki, gabaryt paczki, uzupełnić dane i zapłacić online. Otrzymaną etykietę trzeba wydrukować i nakleić na paczce. Potem wystarczy tylko udać się do dowolnego urządzenia Paczkomat, w czytniku zeskanować kod kreskowy z etykiety, włożyć do otwartej skrytki paczkę, a potem ją zamknąć.

Wszystkie informacje o tym jak szybko i wygodnie nadać paczkę można znaleźć na stronie https://inpost.pl/wysylam.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*