Reklama

Historyczny mecz Rozwoju Katowice

Fot. archiwum.

G. Ż.
Dziś o godz. 12:15 Rozwój Katowice zagra z Górnikiem Zabrze w 1/8 finału Pucharu Polski. Jeszcze nigdy w swojej historii klub z Brynowa nie zaszedł tak wysoko w PP. Choć zdecydowanym faworytem jest drużyna z Zabrza, Rozwój na pewno nie jest bez szans.

To nie jest dobry sezon dla Rozwoju Katowice w III lidze (z nazwy w II) katowicki klub znajduje się w strefie spadkowej. W sobotę Rozwój zakończył tegoroczne rozgrywki wyjazdową porażką z Pogonią Siedlce 0:1. Górnikowi  w ekstraklasie też w tym sezonie idzie słabo. Zabrzanie mają tyle samo punktów co 15. Miedź Legnica i wiele wskazuje na to, że będą walczyć o utrzymanie.

W drodze do 1/8 finału PP Rozwój wygrał na wyjeździe z Bałtykiem Gdynia 3:1 (po dogrywce) i z Wisłą Puławy 1:0. Z kolei Górnik wyeliminował Unię Hrubieszów (9:0) oraz Legionovię Legionowo (1:0).

Mecz na stadionie przy ul. Zgody obejrzy komlet 999 widzów. Wszystkie bilety zostały sprzedane już we wtorek. Większa liczba kibiców nie może wejść na stadion, bo impreza nie ma charakteru masowego. Spotkanie będzie można obejrzeź w Polsacie Sport. Początek o godz. 12.15.

Organizatorzy apelują, żeby na stadion wybrać się odpowiednio wcześnie. Bramy zostaną otwarte godzinę przed meczem.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*