Reklama

Gry planszowe – doskonały prezent dla wszystkich, bez względu na wiek!

W gry planszowe grają wszyscy. Najmłodsi, ci nieco starsi, a nawet najstarsi. Kiedy więc zastanawiasz się, jaki prezent sprawić bliskim z okazji świąt, urodzin, czy innych okazji, planszówki okazać się mogą strzałem w dziesiątkę. Pamiętamy je z dzieciństwa. Klasyczne warcaby, gra w monopol i Chińczyk to gry, w które graliśmy prawie wszyscy. Obecnie planszówki przeżywają swój renesans, a w sklepach znajdziemy mnóstwo najróżniejszych tytułów. Co wybrać i kogo ucieszy taki prezent?

Gry towarzyskie na spotkania w gronie znajomych i wieczory we dwoje

Wśród nich znajdziemy klasyczne gry ekonomiczne, w których gracze, by pokonać przeciwników, zarządzać muszą najróżniejszymi surowcami i zasobami, strategicznie handlować nimi i rozsądnie inwestować swoje fundusze. A także gry wymagające spostrzegawczości, szybkiego kojarzenia faktów, wiedzy z najróżniejszych dziedzin, a nawet zręczności. Część z nich opiera się na kooperacji i wspólnym dążeniu do celu, jakim jest przechytrzenie samej gry. Jednak ich wspólnym mianownikiem jest doskonała zabawa w gronie przyjaciół. Sprawdzą się na prezent dla każdego i z każdej niemal okazji.

Gry planszowe dla dzieci – doskonała zabawa dla całej rodziny

Rodzinne planszówki to doskonały prezent dla dziecka i jego rodziców. Przy nich nie będzie nudził się żaden z domowników. Są świetną alternatywą dla gier komputerowych i czasu spędzanego przed telewizorem.

Gry dla dzieci mają przede wszystkim jasne i czytelne zasady. Takie, które zrozumieć może nawet kilkulatek. Nie znaczy to jednak, że nie są one angażujące. Wybierać można spośród wielu pozycji, z których część ma także walory edukacyjne. A nie od dziś wiadomo, że nasze pociechy najlepiej uczą się w zabawie. Gry rozwijają ich zdolności poznawcze, pobudzają kreatywność, wspomagają motorykę dziecka i jego kompetencje społeczne, w tym umiejętność współpracy. Z takiego prezentu ucieszy się cała rodzina.

Gry dla prawdziwych miłośników planszówek – jaka gra dla gracza?

Od przybytku głowa nie boli, szczególnie gdy mowa o największych fanach gier planszowych. Chętnie powiększą swe kolekcje o kolejne tytuły. Jednak w tym przypadku nie wystarczą dobre chęci. Chcąc kupić grę planszową dla prawdziwego znawcy, warto zrobić dogłębny wywiad i sprawdzić, co rzeczywiście go ucieszy. Może przyjemność sprawią mu dodatki do gier? Dodatkowe plansze, figurki lub klasery do przechowywania kart? A może klasyczne szachy to coś, w co jeszcze nie miał okazji zagrać?

Jeśli nadal szukasz prezentu dla kogoś bliskiego i nie wiesz, na co się zdecydować, inspiracji warto poszukać w sieci – mnóstwo gier planszowych znajdziesz w księgarniach online. Oferują one gry dla starszych i młodszych, dla zapalonych miłośników planszówek i dla tych, którzy dopiero zaczynają z nimi swoją przygodę. Wybór jest ogromny, a możliwości zabawy nieskończone.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*