Reklama

Groził śmiercią Andrzejowi Dudzie i Mateuszowi Morawieckiemu. Teraz stanie przed sądem

Łukasz Kądziołka
Mężczyzna wysłał do policji wiadomość, w której zagroził, że zabije najważniejsze osoby w państwie. Mieszkaniec Chorzowa został namierzony i zatrzymany.

Policja zatrzymała mężczyznę, który groził śmiercią prezydentowi i premierowi. Zapowiedział to w wiadomości mailowej wysłanej do komendanta policji w Chorzowie. Post o podobnej treści umieścił też na jednym z portali społecznościowych. Mieszkaniec Chorzowa pisał nie tylko o tym, że chce zabić Andrzeja Dudę i Mateusza Morawieckiego. Jak podaje katowicka Gazeta Wyborcza, miał grozić także sędziom i pracownikom chorzowskiego ZUS-u. Pisał, że do zamachów wykorzysta nóż oraz broń palną. Według GW mężczyzna stara się od jakiegoś czasu o rentę

Policjanci w niespełna dobę namierzyli mężczyznę podejrzanego o nawoływanie do zbrodni przeciwko najważniejszym osobom w Polsce. Współpraca chorzowskich policjantów z prokuraturą i policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmującymi się zwalczaniem cyberprzestępczości doprowadziły do zatrzymania 47-latka. Według GW, mężczyzna miał tłumaczyć swoje groźby tym, że był pijany.

W środę usłyszał zarzuty i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za popełnione przestępstwo grożą mu kara nawet 3 lat więzienia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*