Reklama

Gdzie jest mój telefon? Zlokalizuj urządzenie

Codziennie większość z nas widzi wiele telefonów komórkowych. Posługują się nimi nasi współpracownicy, szkolni koledzy czy pasażerowie komunikacji miejskiej. Nic więc dziwnego, że większość z nas także posiada urządzenia, z których regularnie korzysta. Zdarza się jednak, że w nieznanych nam okolicznościach tracimy fizyczny dostęp do naszego telefonu. Najczęściej gubimy smartfony lub trafiają one w ręce złodziei i nieuczciwych znalazców. Zdarza się też, że chcemy wiedzieć, gdzie obecnie znajduje się telefon naszego dziecka czy pracownika. We wszystkich powyższych przypadkach pomóc mogą aplikacje namierzające.

Smartfony źródłem zainteresowania złodziei – co przechowujemy w telefonach?

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, co przechowujemy w pamięci wewnętrznej naszych urządzeń. Dziś telefony nie są już bowiem jedynie wygodnym środkiem komunikacji na odległość czy łączenia się z siecią. Nowoczesne smartfony to coraz częściej środek płatności bezgotówkowych, który za pośrednictwem aplikacji ma dostęp do naszego konta bankowego czy oszczędnościowego. Duża część osób korzysta też z rządowych aplikacji, które pozwalają na korzystanie z elektronicznego dowodu osobistego czy paszportu szczepień. Prawie wszyscy są także zalogowani na konta w mediach społecznościowych czy skrzynki mailowe. Wszystko to sprawia, że nasz telefon w nieodpowiednich rękach może ściągnąć na naszą głowę sporo konsekwencji. Problematyczne może okazać się także jego zagubienie. Wówczas warto zainteresować się aplikacjami, które pozwalają na zlokalizowanie urządzenia (zarówno bezpłatnie, jak i w ramach szerszego i płatnego pakietu usług).

Sporą część tego rodzaju programów i serwisów znajdziemy po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy – znajdź mój telefon.

Jak wybrać aplikację do namierzania urządzenia?

Na rynku dostępnych jest sporo aplikacji i narzędzi, które pozwalają na namierzenie telefonu. Część z nich jest darmowa i pozwala zarówno na zlokalizowanie smartfonu, jak i jego zdalne zablokowanie czy wymazanie pamięci wewnętrznej. Dzięki temu telefon nie będzie mógł posłużyć do nadużyć złodziejowi czy nieuczciwemu znalazcy. Liczyć możemy także na płatne rozwiązania, które zazwyczaj posiadają jeszcze więcej interesujących opcji. Przykładem może być tutaj serwis Lokalizo.pl i powiązana z nim aplikacja mobilna. Dzięki nim uzyskamy dostęp do lokalizacji rzeczywistej, historii położenia, kopii wiadomości tekstowych czy rejestru połączeń. Dokładna lokalizacja telefonu jest w tym przypadku możliwa zarówno dzięki nadajnikom BTS, jak i nawet Wi-Fi, z którego korzysta urządzenie. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają między innymi rodzice, którzy chcą mieć większą kontrolę nad urządzeniem swojego dziecka. Do właściwego działania niezbędna jest prawidłowa konfiguracja aplikacji, warto więc zapoznać się z zasadami jej działania.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*