Reklama

Fit dieta pudełkowa na każdą kieszeń

Catering w pudełkach odbierany jest przez wiele osób jako luksus, jako usługa “premium”, która jest tylko dla wybranych. Najczęściej na reklamach widzimy eleganckich mężczyzn “pod krawatem” co sugeruje nam, że taka dieta dostępna jest tylko dla sprecyzowanej grupy ludzi. Jak jest naprawdę? Odpowiedź poznasz w tym artykule!

Gotowanie w domu, a dieta pudełkowa

Wszyscy chcielibyśmy jeść zdrowe jedzenie, które jest prawidłowo dla nas zbilansowane, a do tego smakowe, różnorodne i… za niewielkie pieniądze. Dla niektórych gotowanie to pasja i frajda, a rozpracowywanie nowych przepisów i testowanie kolejnych smaków to niemalże hobby. Pozostała część kocha w spożywaniu posiłków stricte doznania smakowe, ale już cały czas przygotowania, planowania, zakupów i wiadomo – sprzątania przyprawia o zawroty głowy. Nawet dla wielbicieli gotowania aktualny wzrost cen wszystkich produktów spożywczych, a także opłat za energię, wodę i gaz staje się problematyczny, a cała radość z przebywania w kuchni kończy się, gdy sprawdzają stan konta. Ciężkim do pogodzenia się faktem jest również cena zdrowych, ekologicznych produktów. Jeżeli chcemy jeść naprawdę dobrze to musimy liczyć się z zupełnie innymi kwotami, niż w przypadku osób, które kupują gotowce, fast foody i słodycze. Bio awokado droższe niż paczka chipsów? Myślimy sobie “To jest chore! Tak nie powinno być!”. Niestety przez dysproporcję w cenach oraz ogólny dostęp do gotowych, mocno przetworzonych dań coraz więcej Polaków wybiera kiepskiej jakości posiłki. Skutkiem ubocznym nieodpowiedniego żywienia jest nie tylko stłuszczona sylwetka, ale i brak dostarczania składników niezbędnych do odpowiedniego funkcjonowania organizmu. To może doprowadzić do niedoborów, osłabienia, złego samopoczucia i chorób. 

Czy dieta pudełkowa jest opłacalna? 

Jeżeli chcemy oszacować opłacalność jedzenia cateringu dietetycznego, to oprócz brania pod uwagę kosztów jedzenia, a także opłat za zużycie wody, gazu i prądu powinniśmy wziąć pod uwagę koszty za dojazdy do sklepów, jak i chemię i artykuły domowe potrzebne do sprzątania. Średnio po przygotowaniu obiadu, zjedzeniu śniadania włączamy zmywarkę. Taka czynność w wielu domach wykonywana jest codziennie. Mając pudełka z dietą jedynym elementem do mycia są sztućce. Nie wyobrażamy sobie czasami sprawy, jak dużo drobnych rzeczy związanych z przygotowywaniem posiłków, zwiększa koszt i uszczupla budżet domowy. 

Przechodząc do konkretów – cena diety pudełkowej cateringu dietetycznego Fitnezja, to przykładowo 550zł za 10 dni i 5 posiłków, o kaloryczności 1500 kcal. Za jeden dzień z cateringiem płacimy zatem 55zł. Ten sam typ diety, ale zamówiony już na co najmniej 20 dni, to 52zł za dzień. Przy takim założeniu za 10 dni wychodzi 520zł. Oszczędność całych 30 złotych, jeżeli zamówimy catering od razu na większą część miesiąca. 52zł – ile produktów jesteśmy w stanie kupić w takiej kwocie? A jeżeli chodzi o jedzenie “na mieście”? Za jedno danie obiadowe w lokalu, zapłacimy podobną kwotę jak za 5 posiłków, które przeznaczone są na cały dzień. 

Dość często cateringi oferują kody zniżkowe z okazji np. świąt – to dodatkowa oszczędność i opcja na oszczędzanie. Od 23 października Fitnezja świętuje zbliżające się Halloween i z tej okazji ma dla Was kod “BOO”, który obniża cenę zamówienia aż o 16%! Zniżka obowiązuje do 1 listopada. Tak duża zniżka nie zdarza się często. Aż strach z niej nie skorzystać! 🙂 

Większość cateringów, w tym Fitnezja – posiada atrakcyjny program lojalnościowy. Polecając dietę z własnym kodem zbieramy punkty, które przekładają się na złotówki, dzięki którym możemy zamówić darmowe dni diety. Zamawiając dwie diety pod jeden adres, dla siebie i współlokatora, koszt naszej diety jest niższy o 2 zł dziennie. Możemy wyszukiwać obniżki w sklepach lub oszczędzać czas i korzystać na zniżkach oferowanych przez cateringi dietetyczne. 

Jaki catering dietetyczny jest najlepszy? Czym się kierować przy wyborze?

Dieta pudełkowa Katowice, którą opracowują wykształceni dietetycy zbilansowana jest nie tylko kalorycznie, odżywczo, ale i smakowo. Zamawiając pudełka, wiesz, że jesz adekwatną ilość kalorii, bez skrupulatnego liczenia i ważenia produktów. O ile można debatować nad kosztami, dawać jako przykład zakupy bazujące na najtańszych produktach, tak niepodważalną wartością jest zaoszczędzony czas. 

Wygoda z jaką wiąże się zamawianie pudełek jest najczęściej padającym argumentem przez Klientów. Catering dietetyczny nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób, których celem jest wysmuklenie sylwetki. Wybierając odpowiedni typ diety oraz jej kaloryczność zmienimy nasze nawyki żywieniowe, zyskamy codziennie dużo wolnego czasu. Pudełka okażą się szczególnie pomocne osobom z różnymi nietolerancjami. 

W ofercie Fitnezji dostępne są takie diety jak bez glutenu i laktozy, wege czy dieta z niskim indeksem glikemicznym. Dla planujących detox również coś się znajdzie! Najważniejsze, aby wybierany catering był elastyczny, różnorodny i posiadał możliwość wyboru dań. Dzięki temu będziesz mieć kontrolę nad tym co dostajesz każdego dnia. Niejako sam będziesz swoim szefem kuchni, ale z czystymi rękami :). 

Zamów catering i oszczędzaj! Wejdź na panel.fitnezja.fit i dokonaj odpowiedniego wyboru. Nie jesteś pewny jaka dieta i kaloryka będzie odpowiednia? Skorzystania na stronie internetowej Fitnezji z kalkulatora kalorii lub bezpośredniego kontaktu z dietetykami. Pamiętaj o kodzie zniżkowym na 16% “BOO”, który aktywny będzie do 1.11.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*