Reklama

Firma ze Śląska produkuje słupy oświetleniowe, którymi można naładować samochód elektryczny

Redakcja
Oświetlenie uliczne może być wykorzystywane do ładowania samochodów. Firma z Tychów zaprojektowała stację do ładowania „elektryków” umieszczoną w słupie oświetleniowym. Grupa Rosa liczy na to, że swoim produktem zainteresuje m.in. gminy, które masowo wymieniają teraz oświetlenie uliczne, zastępując stare oprawy tymi wykonanymi w technologii LED.

W aluminiowej kolumnie oświetleniowej o wysokości 6-10 metrów konstruktorzy umieścili stację ładowania pojazdów elektrycznych o mocy od 7 do 22 kW. Ładowarki o takiej mocy są najbardziej popularne na rynku. W środku kolumny został zainstalowany m.in. licznik energii elektrycznej, czytnik RFID ułatwiający proces autoryzacji czy wielokolorowa sygnalizacja statusu ładowarki.

Stacja obsługuję protokół OCPP, umożliwiając w ten sposób integrację z system zarządzania oraz rozliczeń. Proces ładowania pojazdów można przeprowadzić z wykorzystaniem smartfonów.

Jak przekonuje producent, słup oświetleniowy z ładowarką jest tańszą i szybszą inwestycją, niż tradycyjne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Można go zamontować podczas wymiany starego słupa, bez pozwolenia cz zgłoszenia robót budowlanych.

Ładowarkę można też umieścić w kolumnach oświetleniowych. Są one wykorzystywane w miejscach, w których nie ma możliwości (albo potrzeby) montowania wysokich słupów oświetleniowych. Moc takiej ładowarki w niskiej (1,3 m) kolumnie waha się od 3,7 kW do 22 kW.


Tagi:

Komentarze

  1. Terry 27 stycznia, 2021 at 1:49 pm - Reply

    Nieźle, wspierajmy i promujmy lokalny biznes w tych trudnych czasach, a firmie zycze powodzenia

Dodaj komentarz

*
*