Reklama

Elektroniczne tablice na przystankach autobusowych wprowadzają w błąd

Grzegorz Żądło
Komunikaty wyświetlane na elektronicznych tablicach stojących przy przystankach autobusowych ZTM mogą wprowadzać w błąd. Chodzi o informacje na temat tzw. linii okrężnych, które nie mają dokładnie tej samej trasy w obu kierunkach.

Na problem zwrócił uwagę nasz czytelnik. Kilka dni temu, czekając na autobus na przystanku w pobliżu Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, zauważył na elektronicznej tablicy błędny komunikat na temat linii nr 12. – Stałem na przystanku w kierunku centrum Katowic. Tymczasem na wyświetlaczu widniała informacja, że za kilka minut podjedzie autobus nr 12, który odjedzie w kierunku akademików w Ligocie. Owszem, ktoś kto wsiądzie do 12 w tym miejscu dojedzie do Ligoty, ale najpierw przejedzie przez Brynów, centrum miasta i znowu Brynów. Jeśli ktoś zna trasę „12-tki” pewnie się nie pomyli, ale osoby spoza Katowic mogą zasugerować się komunikatem i pojechać w inną stronę niż by chciały – mówi pan Marcin.

Jak się okazuje, problem jest już znany w Zarządzie Transportu Metropolitalnego. – Wyświetlanie takiej informacji na elektronicznej tablicy w przypadku linii nr 12 wynika z tego, że ma ona charakter okrężny. Jesteśmy w trakcie konfiguracji systemu, co ma doprowadzić do jego usprawnienia w tym zakresie. ZTM i GZM współpracuje z firmą zewnętrzną, która odpowiada za utrzymanie systemu. Zakładamy, że prace w tym obszarze zakończą się pod koniec I połowy tego roku – informuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. Dodaje, że takie same komunikaty wyświetlane są w przypadku wszystkich linii okrężnych, czyli takich, które nie mają dokładnie takiej samej trasy w obydwu kierunkach.

Jak informuje ZTM, w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy zostanie zamontowanych kolejnych 400 elektronicznych tablic.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 3 lutego, 2020 at 9:32 am - Reply

    Odkrywcy. Tablice w Katowicach istnieją chyba z 5 lat. Na placu Wolności wyświetla np. 674 Tysiąclecia, a 43 i 133 Plac Wolności.

Dodaj komentarz

*
*