Reklama

Dzień dobry Katowice. Miasto zmienia pomysł na wylot z tunelu

Redakcja
Jest wtorek, 27 lipca. Zgodnie z prognozą IMGW, dzisiaj znowu będzie gorąco. Termometry pokażą do 29 stopni Celsjusza. Zachmurzenie w ciągu dnia ma być momentami całkowite. Możliwe są przelotne opady deszczu.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 18.30 w kinie Kosmos spotkanie Klubu Filmowego Ambasada. Odbędzie się seans filmu “Stań przy mnie”. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Kolejne propozycje przebudowy wylotu z tunelu. Miasto szuka lepszego rozwiązania niż przesunięcie DTŚ bliżej okien mieszkańców os. Gwiazdy. Tekst ukazał się TUTAJ.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Kierowcy PKM Katowice komentują sytuację w firmie. Według nich to praca dla miłośników komunikacji miejskiej. Więcej TUTAJ.

Trzy kolizje na DTŚ-ce spowodowały długi korek. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 27 lipca, 2021 at 7:05 pm - Reply

    Szanowny Panie Sebastianie. Ja naprawde chce się mylić i pragnę aby to Pan miał rację.
    Dlatego jeszcze raz, najuprzejmiej proszę o uspokojenie mnie i mi podobnych oraz wytłumaczenie nam, jak miasto zamierza rozwiązać za 3 – 4 lata, problem gigantycznych potoków na drogach równoległych do DTS, prowadzących do ronda. Zarówno od Chorzowa jak i Sosnowca. Dwa skrzyżowania z instalacją świetlna z kazdej strony, spowoduja gigantyczne korki w porannym szczycie. My nie widzimy innego rozwiązania jak wybudowanie zjazdu z DTS na rondo, za ostatnimi światłami. Ale możemy się mylić, dlatego jeszcze raz prosimy o profesjonalne rozwiązanie czekającego na problemu. Naprawdę uważam że część ludzi odpowiedzialnych za ruch drogowy nie dorosła do tych stołków… Przedstawiłem Panu wieloletni problem lewo skrętu z tylko jednego pasa, w stronę autostrady na skrzyżowaniu przy Wesołym Miasteczku. Powstawały korki które paraliżowały ruch w okolicach skrzyżowania aż do wjazdu na estakadę. Po kilku latach przekonywania urzędników, udało się wprowadzić na drugim pasie możliwość jazdy prosto lub skrętu w lewo… Nierozwiazywalny problem (zdaniem urzędników) zniknął momentalnie… 😉

Dodaj komentarz

*
*