Reklama

Dzień dobry Katowice. Dzisiaj rusza nowa linia minibusowa

Redakcja
Jest poniedziałek, 25 marca. Jak podaje IMGW, dzisiaj zapowiada się chłodny dzień. Termometry pokażą maksymalnie 8°C, ale temperatura odczuwana do 5°C. Wczesnym popołudniem ma padać, a później będzie nieco mocniej wiać.

Dzieje się w Katowicach:

Dzisiaj uruchomiona zostanie nowa linia minibusowa, która połączy Zarzecze, Podlesie i Kostuchnę.
Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ.

O godz. 17.30 w Black Woolf cupping z palarnią Coffee Leń. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Zakład Zieleni Miejskiej nie wybrał wykonawcy zielonych przystanków. Przetarg trzeba będzie powórzyć.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

Sprzątanie nad Boliną. Po raz kolejny zebrano sporo porzuconych śmieci. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja


Tagi:

Komentarze

 1. Ekonom 25 marca, 2024 at 11:40 am - Reply

  Ciekawe skąd ZTM wytrzasnął mapę, na której jest ul. “Kasakdy” – zamiast użyć map urzędowych – i ile milionów za nią zapłaciliśmy

 2. Radek 25 marca, 2024 at 9:16 am - Reply

  Trasa tej nowej linii jest tak głupia, że jedyne wytłumaczenie jej stworzenie to to, że czyjś kumpel mieszka na trasie i chciał mieć wygodny dojazd na stację kolejową.
  Co trzeba mieć w głowie, żeby puszczać autobus przez takie ulice jak Marzanny i Michałowskiego, które są wąskie, okolica ma bardzo rzadką zabudowę, więc zbyt wiele osób nie będzie korzystać i jeszcze ta idiotyczna pętla pod szkołą na Wantuły. Nie można było puścić tego autobusika przez Boya-Żeleńskiego do Szarych Szeregów i do Bażantowa przez Armii Krajowej?
  No i częstotliwość 30 minut to też już żałosny standard w tym miejscu. Niech GZM dołoży jeszcze jedną linie na podobnej trasie zsynchronizowaną i niech sobie razem jeżdzą puste, jak większość autobusów w tej okolicy.
  Czy to jest tak ciężko zrozumieć, że jak autobusy jeżdzą 2 razy na godzinę i najczęściej jeszcze zgrupowane wszystkie naraz w ciągu 5 minut, to ludzie nie będą korzystać.

Dodaj komentarz

*
*