Reklama

Dwie dziewczyny pocięte „tulipanem” w centrum Katowic. Trwają poszukiwania sprawców

Pani Elwira została brutalnie zaatakowana rozbitą butelką po piwie.

Grzegorz Żądło
Dwie dziewczyny z Sosnowca zostały zaatakowane rozbitą butelką na ul. Piotra Skargi. Rany były na tyle rozległe, że blizny na twarzy zostaną im prawdopodobnie do końca życia. Policja od półtora miesiąca nie potrafi namierzyć sprawców, dlatego dziewczyny szukają na własną rękę. Zdobyły nagranie z monitoringu, na którym widać domniemanych sprawców i rozpowszechniają je w internecie.

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia pani Elwira z Sosnowca wracała ze znajomymi z imprezy w jednym z katowickich klubów.  – Około godz. 3 w nocy czekaliśmy na przystanku przy Supersamie na autobus. Byłyśmy z dwiema koleżankami i dwoma kolegami. Podeszło do nas trzech mężczyzn. Jeden poprosił kolegę o zapalniczkę. Dostał ogień, ale nie odszedł. Zaczął z nami rozmawiać. Był pijany. W jednej ręce miał kebab, w drugiej butelkę z piwem – opowiada nam pani Elwira. – W pewnym momencie objął moją koleżankę i powiedział coś w rodzaju: ty pójdziesz ze mną. Wtedy jeden z moich kolegów zainterweniował. Tamten rzucił w niego kebabem, a potem go uderzył. Chciałyśmy coś zrobić, rozdzielić ich i wtedy ten sam mężczyzna, który zaczepiał moją koleżankę, robił butelkę na chodniku, a potem pociął nam twarz. Uderzył najpierw koleżankę i ona krzyknęła. Ja się obróciłam i wtedy dostałam. Mnie zranił w policzek, koleżankę w brodę. Napastnicy uciekli. 

Druga z poszkodowanych dziewczyn ma ranę na brodzie.

W trakcie szarpaniny pani Elwira odepchnęła napastnika. – Odepchnęłam go raz, bo jechał jakiś wariat i wpadłby pod samochód – tłumaczy. Zrobiło się zamieszanie. Dziewczyny trafiły na pogotowie, przyjechała policja. Wszystko działo się z nocy w piątku na sobotę. Minęło półtora miesiąca, ale sprawcy nadal nie zostali namierzeni. Dlatego dziewczyny postanowiły działać na własną rękę. Zdobyły monitoring z pobliskiego kebaba, w którym jedli napastnicy. Na nagraniu widać ich twarze i to jak byli ubrani. Zdjęcia i film zostały umieszczone na Facebooku. Na razie jednak nikt nie rozpoznał widocznych na nich mężczyzn.

Chociaż pracownicy budki z kebabem wcześniej obsługiwali mężczyzn, to niewiele widzieli.  – Tych dwóch, którzy tutaj zamawiali, byli bardzo mili. Ten trzeci gdzieś tam się zagubił, potem podszedł. Właściwie nic za bardzo nie mówił. Taki mrukliwy był. Ja przypuszczam, że może on ma jakieś problemy z psychiką – mówi jedna z osób, która była tego dnia na nocnej zmianie. Na pytanie czy byli pijani, odpowiada: „troszeczkę”.

Pocięte butelką dziewczyny przekonują, że napastnikiem był mężczyzna w szarej bluzie.

Katowicka policja potwierdza, że w nocy z 31 marca na 1 kwietnia dostała zgłoszenie o ataku na dziewczyny. – Poszkodowane zostały przesłuchane, podobnie świadkowie. Zostały też zabezpieczone nagrania z monitoringu, które trafiły do wszystkich jednostek. Nie możemy zdradzać co dokładnie zeznali świadkowie, bo dostęp do akt sprawy mają obecnie tylko poszkodowane. Na razie sprawcy nie zostali ustaleni – informuje podinsp. Małgorzata Biernacka z biura prasowego KMP w Katowicach.

Policja prowadzi postępowanie przygotowawcze z artykułu 156 par. 1 Kodeksu karnego, który mówi o spowodowaniu ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Może nim być „trwałe, istotne zeszpecenie lub zniekształcenie ciała„.

PRZECZYTAJ TEŻ: Po naszej publikacji o dziewczynach pociętych „tulipanem” policja występuje o zgodę na ujawnienie nagrań z monitoringu

Dopiero po naszej publikacji policja wystąpiła do prokuratury o zgodę na udostępnienie nagrań z monitoringu. Ta ma zostać wydana w środę lub czwartek.

Współpraca Łukasz Kądziołka


Tagi:

Komentarze

 1. Mateusz 14 maja, 2020 at 1:32 pm - Reply

  Ma nadziej, że sprawcy dostali już surowe wyroki.

 2. Artur Burska 7 marca, 2020 at 11:40 pm - Reply

  Czy ktoś wie jakie wyroki zapadły w tej sprawie?

 3. Marek 10 marca, 2019 at 8:19 pm - Reply

  na szczęście sprawa zakończyła się powodzenie i złapali sprawców

 4. Smak Gumy 27 maja, 2018 at 9:04 pm - Reply

  Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy musi poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką.

 5. Michał 13 sierpnia, 2017 at 7:55 am - Reply

  To jest karygodne !!!!! Policjant przyjmujący zgłoszenie i prowadzący sprawe powinien być postawiony przed sądem za niedopełnienie obowiązków !!!!! Gdybyśmy my nie zgłosili popełnienia przestępstwa do prokuratury a bylibyśmy świadkiem przestępstwa odpowuedzielibyśmy za współudział w tym czynie…. Natomiast w Polsce Policja jest bezkarna !!!!! Dlatego właśnie wyemigrowałem za zachodnią granice. Dopuki nie zmieni sie nasza kochana władza w polsce dalej tak będzie !!!! Dziewczyny jak czytacie ten Komentarz to moja rada żądajcie od Prokuratora nie tylko wszczęcia postępowania przeciwko temu sprawcy ale również o przedstawienie zarzutów NIEDOPEŁNIENIA OBOWIĄZKÓW Policjantowi którysprawe prowadzi. Tak być nie może. Mam nadzieje że sprawca sie szybko znajdzie i odpowie za to co zrobil…. Szybkiego powrotu do zdrowia. Pozdrawiam

 6. xxxx 26 maja, 2017 at 11:45 am - Reply

  dlatego zawsze noszę środki obrony bezpośredniej ze sobą, gdyby taki niedował rozbił butelkę rękę bym mu złamał jednym uderzeniem, dziewczyny miały za towarzyszy jakiś niedowałów że dopuścili do tego , swoją drogą gościa bym nie zamknął , zezwolił bym aby ojcowie tych dziewczyn pocieli mu całą mordę

 7. hana 24 maja, 2017 at 2:42 pm - Reply

  Czy o wszystko trzeba apelować osobiście do Ziobry? Czy on sam ma wszystkie rejonówki obskoczyć? Może prokuratura wie kim są tatusie sprawców? Ktoś kto na poczekaniu robi tulipana to zaprawiony bandzior. Gdyby trafiło na żyłę szyjną to dziewczyna by nie żyła.

 8. Krzy 23 maja, 2017 at 10:55 pm - Reply

  PS, Dlaczego parszywe mordy zakratkowane? To by ułatwiło.

 9. Kacper 23 maja, 2017 at 10:19 pm - Reply

  Obywatele poszukują sprawców na własną rękę a Policja walczy z oskarżeniami o zamordowanie Igora S. na wrocławskim komisariacie…
  Czy ktoś panuje nad tym bajzlem? Czy my mamy jakiegoś ministra?

 10. Tomek 23 maja, 2017 at 8:53 pm - Reply

  Rany kto to szył chyba jakiś zwykły rzeżnik. Też mam blizne na twarzy podobnej wielkości , ale szył mi to hirurg plastyczny i po 2 latach mało co ją widać. Szkoda dziewczyn bo naprawde mocno skrzywdził Elwire z 1-go zdjęcia. Nic tylko złapać tego szmaciorza bez honoru co atakuje bezbronne dziewczyny i wsadzić mu tulipana w tyłek i wbić mu go kopem.

  • Florentyna 24 maja, 2017 at 9:44 am Reply

   po prostu pewnie szył to facet – to tak jakby kazać kotu aportować

   • encepence 25 maja, 2017 at 12:25 am Reply

    kot chętniej aportuje niż ten facet szyje…

 11. Aneta 23 maja, 2017 at 6:03 pm - Reply

  GOROLA WSZEDZIE ZLAPIA

  • FuckKato 23 maja, 2017 at 11:28 pm Reply

   Najgorzej xD Nigdy nic nie miałem do Katowic, ale od kiedy chodzę tam do szkoły to jest to najbardziej znienawidzone przeze mnie miasto!

  • Pawel 23 maja, 2017 at 6:23 pm Reply

   Jesli uważasz to za wystarczajacy powód i że jest to zabawne to wypada Ci tylko współczuć Anetko.

 12. arss 23 maja, 2017 at 3:52 pm - Reply

  za te szwy lekarz powinien stracić prawo wykonywania zawodu. szyłem twarz kolegi który wypadł przez szybę z samochodu. dziś pomimo że obrażenia były większe praktycznie nic nie widać. po trzech latach trzeba się przyglądać ,żeby coś zobaczyć. one powinny być oddane w ręce specjalisty a nie konowała! to on się przyczynił do reszty ich życia/ mowa o wyglądzie/

  • Felek 24 maja, 2017 at 9:46 am Reply

   facet i umie szyć 🙂 Respekt

 13. Marcin 23 maja, 2017 at 9:53 am - Reply

  Karygodne szycie. Ku… naprawdę komuś się nie chciało.

 14. Pawel 23 maja, 2017 at 9:43 am - Reply

  Logi od operatora komorkowego, umowy od operatora GSM, mezczyzni, przedzial wiekowy, zdjecia z dowodu osobistego i chyba wstepnie jest sie blisko o ile nie byli to weekendowi goscie z UK

  • Pawel 23 maja, 2017 at 10:39 pm Reply

   A tak swoja droga skoro uruchomilyscie Panie juz poza oficjalny kanal szukania bandziorow bo jest brak skutecznosci organu do tego powolanego to mozna ponoc dojsc do takich danych co sporo kosztuje czasu i pieniedzy znajdujac dojscie do operatora GSM. Dodatkowo chyba nic tak nie motywuje ludzi w tym brutalnym swiecie jak kasa. Sadze nawet najlepszych kumpli tych bandziorow mozna przekonac np. nagroda pieniezna. Mysle ze np kwota 10 tys. zl na wzor ” zbiorka rodakow na cinquecento” zachecilaby osoby z bliskiego towarzystwa aby ” sypnac” kolegow i ulatwic prace Policji. Chetnie dorzuce swa zlotowke.

 15. Małgorzata 23 maja, 2017 at 7:40 am - Reply

  Po co ten monitoring w mieście skoro policja nie interwencję na czas ?!

 16. Info 23 maja, 2017 at 1:17 am - Reply

  Wystarczy godzina, czym płacił za tego kebaba, jeśli karta to już dalej powinni wiedzieć co zrobić, data transakcji i do banku, powinni dojść kto to był.

  • Artur 23 maja, 2017 at 6:04 pm Reply

   Płacił gotówką -.-

 17. jgtgw 22 maja, 2017 at 9:43 pm - Reply

  Dziewczyna ma zniszczona twarz do konca zycia, a nie pokaza twarzy sprawcy, to tylko w Pl

  • eee 23 maja, 2017 at 1:12 am Reply

   Przecież na FB widać ich twarze..

   • kamil 23 maja, 2017 at 6:51 pm Reply

    gdzie można to znaleźć na fb? podaj źródło proszę

 18. ee 22 maja, 2017 at 7:29 pm - Reply

  Rychło wczas poszła informacja w eter … Jeszcze zbyt dużo dowodów lub świadków udało ustalić :/

 19. Marta 22 maja, 2017 at 3:37 pm - Reply

  Gdzie można uzyskać jakieś info ile lat mogl mieć ten rudy facet? Wydaje mi się że kojarzę skąds tą osobę, szkoda że jest zamazana twarz.
  Kobiety mają blizny do końca życia a tu nie pozwolą ukazać jego wizerunku, smiech na sali…

  • Artur 23 maja, 2017 at 6:05 pm Reply

   Nie jest zamazana

 20. Polak 22 maja, 2017 at 2:22 pm - Reply

  W Katowicach to jak i Siemianowicach syna pobili okradli sprawcy do dziś chodzą po ulicy bo policji niby z mieszkania uciekli śmiech na sali do tego oburzeni że testy mają bez ostrzeżenia bo nie mogą się przygotować do akcji zróbcie im takie testy z akcji na co tu dziewczyny pocięte przy tym to policja polegnie od ręki

  • Samarama 22 maja, 2017 at 7:07 pm Reply

   Polaku, naucz się pisać po polsku.

   • Pawel 23 maja, 2017 at 6:17 pm Reply

    Dokladnie mam to samo. Chcialem zrozumieć, czytałem kilka razy i się poddalem.

 21. Kriss 22 maja, 2017 at 1:29 pm - Reply

  Dlaczego w tym artykule, na zdjęciu z budki z kebabami, podejrzani mają zamazane twarze?? W ten sposób portal „pomaga” w ujęciu sprawców?? hmmm??

  • Grzegorz Żądło 22 maja, 2017 at 1:42 pm Reply

   Nie ma zgody prokuratury na ujawnienie wizerunków potencjalnych sprawców.

   • Elo 22 maja, 2017 at 2:10 pm Reply

    pewnie sprawcy sa prawdziwymi patriotami.. i chodza w majtkach z WP.. wiec prokurator musi o nich dbac.

    • Nie-elo 22 maja, 2017 at 10:16 pm Reply

     Idź z polityką gdzie indziej

 22. gandal 22 maja, 2017 at 1:20 pm - Reply

  Masakra </iframe

 23. Fix 22 maja, 2017 at 12:27 pm - Reply

  Policyjne cieniasy ! Umieją tylko pałować bezbronnych obywateli. Takiego gościa jak Jaro we Wrocku zakatowali na śmierć. Stalinowsko-hitlerowskie metody!

  • Elo 22 maja, 2017 at 2:32 pm Reply

   masz racje.. policjant jest od wystawiania upomnien.. czy tam uwag do zeszytu.

 24. Max 22 maja, 2017 at 12:12 pm - Reply

  Za to policja wie, bardzo dużo, gdzie się zaczaić na przechodzących nie na przejściu dla pieszych czy pomarańczowym lub czerwonym świetle, albo spokojnie pijących piwo!!! Nie chodzi mi tu o meneli, bo takich się boją i nie dotykają, tylko o normalnych ludzi. Wstyd, za tych niby stróży prawa! Przez nich pośrednio Katowice się wyludniają

  • Milla 22 maja, 2017 at 2:22 pm Reply

   Ale prewencja, a kryminalni nie mają takich samych obowiązków :O

   • Max 25 maja, 2017 at 6:38 am Reply

    Racja, do kryminalnych mam szacunek, robią swoje dobrze.

Dodaj komentarz

*
*