Reklama

Duża inwestycja na drodze z Katowic do Krakowa

G. Ż.
W ciągu kilku tygodni zostanie ogłoszony przetarg na wykonawcę przebudowy skrzyżowania DK94 z ul. Długosza w Sosnowcu. To jedno z najbardziej newralgicznych miejsc trasy z Katowic do Olkusza, a dalej do Krakowa. Po zakończeniu prac, skończą się w tym miejscu korki, bo skrzyżowanie będzie dwupoziomowe.

Projekt przewiduje budowę ronda na górze oraz wykop i poprowadzenie trasy DK94 dołem. Zjazd i wjazd pomiędzy drogami będzie się odbywał poprzez system bezkolizyjnych łącznic. Oprócz tego, przebudowane zostaną odcinki dróg bezpośrednio przylegające do skrzyżowania. Dodatkowo, zarówno wzdłuż jezdni do Katowic, jak i Krakowa, zostaną zamontowane ekrany dźwiękochłonne.

Inwestycję  będzie prowadził Urząd Miejski w Sosnowcu, który dostał na nią 85% unijnego dofinansowanie. Łącznie prace mają kosztować około 89 mln zł.

DK94 to najlepsza alternatywa dla tych, którzy nie chcą płacić za przejazd autostradą A4. Nowe skrzyżowanie ułatwi dojazd do Olkusza, ale znacząco podróży do Krakowa nie przyspieszy. Droga za Olkuszem ma bowiem tylko po jednym pasie w każdym kierunku i nie ma szans na jej przebudowę.

Aktualnie prowadzone są konsultacje z Centrum Unijnych Projektów Transportowych, w sprawie ogłoszenia postępowania przetargowego na roboty budowlane. Po kontroli zostanie ogłoszony przetarg na roboty budowlane. Ma to nastąpić we wrześniu. Prace mają się zakończyć do 31 grudnia 2020 roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*