Reklama

Dlaczego warto przyłączyć budynek do sieci ciepłowniczej?

Ciepło sieciowe, jako jeden z najbezpieczniejszych oraz najbardziej komfortowych dla użytkownika sposobów ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody użytkowej, cieszy się rosnącą popularnością zarówno wśród deweloperów, jak i zarządców wielorodzinnych budynków mieszkalnych, biurowych czy obiektów użyteczności publicznej. Ta rosnąca popularność ciepła z miejskiej sieci m.in. w aglomeracji śląskiej to zasługa jego niekwestionowanych zalet oraz przewagi nad alternatywnymi źródłami ciepła.

1

Stabilna cena

Przewidywalny koszt użytkowania ciepła to jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze sposobu ogrzewania pomieszczenia. Cena ciepła sieciowego jest zatwierdzana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, co chroni odbiorców przed nieuzasadnionymi i nieprzewidywalnymi podwyżkami, jak to się dzieje w przypadku innych źródeł energii. To dlatego tak wiele obiektów decyduje się na przyłączenie do lokalnej sieci ciepłowniczej.

2

Ciepło dostępne przez cały rok

Ciepło sieciowe jest dostępne niezależnie od pory roku. Pojęcie „sezonu grzewczego” to już przeszłość, ponieważ dziś sami decydujemy, kiedy i jak bardzo chcemy ogrzać swoje mieszkanie, biuro, lokal użytkowy lub każdy inny budynek podłączony do miejskiej sieci ciepłowniczej. Jest to możliwe dzięki automatyce pogodowej. Oznacza to, że kiedy temperatura spada poniżej określonego poziomu, np. 15°C, ogrzewanie włączy się automatycznie, niezależnie czy taka sytuacja będzie miała miejsce wczesną wiosną, latem czy jesienią.

3

Atut podnoszący wartość nieruchomości

Ogrzewanie z miejskiej sieci cieszy się rosnącą popularnością w wielu kategoriach, takich jak bezpieczeństwo, niezawodność, komfort, wydajność czy łatwość obsługi. W przypadku nowych inwestycji, np. mieszkaniowych, stanowi atut podnoszący wartość nieruchomości i jest jednym z najważniejszych kryteriów wyboru mieszkania, biura czy lokalu usługowego.

4

Niezawodność dostaw

Praca systemu ciepłowniczego jest ciągle monitorowana i w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zakłóceń pracownicy pogotowia technicznego są w pełnej gotowości przez 24 godziny na dobę.

5

Więcej ciepła z sieci to mniej smogu i niskiej emisji

Ciepło sieciowe jest wytwarzane w coraz nowocześniejszych instalacjach, które spełniają najbardziej rygorystyczne normy emisyjne. Dzięki temu uzyskuje się niski wskaźnik strat energii w trakcie dostarczania ciepła i redukcję emisji szkodliwych związków chemicznych do atmosfery. Gdyby większość budynków w polskich miastach była podpięta do sieci ciepłowniczej, jakość powietrza, którym oddychamy, uległaby znacznej poprawie.

6

Użytkownicy ciepła sieciowego płacą jedynie za zużytą energię

Opłata za zużyte ciepło jest naliczana tylko wtedy, gdy automatyka pogodowa uruchomi dostawę ciepła i zależy od tego, jaka ilość ciepła zostanie zużyta. Dzięki temu użytkownicy mają pełną kontrolę nad kosztami.

Więcej informacji na stronach:

www.cezpolska.pl

www.cieplo-sieciowe.pl

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*