Reklama

Czarny piątek przyciągnął tłumy na katowicki Rynek

Łukasz Kądziołka
Kobiety, mężczyźni i dzieci. Na manifestację w Katowicach przyszły tłumy. Nie zgadzają się z ograniczeniem praw do aborcji. Jak mówiła do zebranych Kazimiera Szczuka, nie ma zgody „na zrobienie z Polski kraju średniowiecza”.

„Czarny Piątek” przyciągnął kilkaset osób. Manifestanci przed Teatrem Śląskim skandowali m.in. „Decyduję! Myślę! Czuję!” i „Nie ucz matki dzieci rodzić!”. Niektórzy postanowili przyprowadzić swoje dzieci. – Chcę, żebyśmy ja i moja córka miały wolność wyboru w sytuacjach tak ciężkich, jak gwałt bądź dziecko bardzo chore. To jest sytuacja na tyle ciężka, że kobieta powinna podejmować decyzję sama. Nie chcę, żebym ja albo moja córka była do czegokolwiek zmuszana – tłumaczy Justyna Bąk, mama 3-letniej Marceliny, mieszkanka Chorzowa. Nie zabrakło mężczyzn, którzy postanowili wspierać kobiety. Pan Wojciech z Katowic uważa, że faceci nie powinni decydować, bo kobiety najlepiej znają swoje problemy. – Wkurza mnie to, że ktoś próbuje za nie decydować. Tak, jakby były jakieś niepełnosprawne czy umysłowo, czy fizycznie. No, po prostu jest to bez sensu kompletnie, że nie mogą one o swojej kobiecości decydować tylko narzuca im się jakiś sposób postępowania i to robią najczęściej faceci, którzy kobiet nie mają – mówi Wojciech Wasiak. Do zebranych na katowickim Rynku przemawiała Kazimiera Szczuka. – Jeżeli myślicie, że zrobicie z Polski kraj średniowiecza, to my znajdziemy was w waszych pałacach, w waszych willach, waszych otoczonych policją i barierkami miejscach. Tak! I zrobimy wam z dupy jesień średniowiecza – krzyczała.

To najprawdopodobniej nie ostatnia manifestacja kobiet. W tym tygodniu sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka pozytywnie zaopiniowała budzący kontrowersje obywatelski projekt ustawy pod nazwą „Zatrzymaj aborcję”. Oznacza to, że za jakiś czas może on ponownie trafić pod obrady Sejmu.


Tagi:

Komentarze

  1. Anna 8 kwietnia, 2018 at 9:55 pm - Reply

    Naród chrześcijański. NIE ZABIJAJ

  2. Lukasz 24 marca, 2018 at 12:02 am - Reply

    biedni ci ludzie 🙁

Dodaj komentarz

*
*