Reklama

Po dwóch miesiącach awarii działa biletomat w Zawodziu. W CP Brynów biletomaty zdemontowano

Łukasz Kądziołka
Biletomaty w katowickich centrach przesiadkowych w końcu mają zadziałać. Na razie udało się naprawić te, które uległy awarii 2 miesiące temu. Nadal trwa usuwanie usterki urządzeń, które od momentu otwarcia CP Brynów biletów nie sprzedawały. Czyli przez ponad 1,5 roku.

Pasażerowie będą w końcu mogli kupować bilety w miejskich biletomatach zlokalizowanych w centrach przesiadkowych. Wygląda na to, że dobiega końca naprawa urządzeń w centrum przesiadkowym Zawodzie. Przypomnijmy, że zostały one wyłączone 3 czerwca po tym, jak zauważono ich awarię. Od tamtej pory usterka techniczna uniemożliwiała zakup biletów pasażerom. Pasażerowie niekorzystający z aplikacji mobilnych, kart ŚKUP mogli przepłacać u kierowcy albo kupić bilet w sklepie PSS Społem, przy ul. 1 Maja 158. Po dwóch miesiącach urządzenia w końcu mają zacząć działać. Wszystkie biletomaty w CP Zawodzie powinny zostać uruchomione dzisiaj. Na razie (stan na godzinę 11.00) działał jeden z trzech – na stanowisku 1t w kierunku Szopienic. W jednym z urządzeń wyświetlany jest taki komunikat:

Gorzej jest z biletomatami w drugim centrum przesiadkowym, w Brynowie. Trzy miejskie biletomaty nie działają od samego początku, czyli od grudnia 2020 roku, kiedy centrum zostało oddane do użytku. Jak łatwo policzyć, urządzenia nie sprzedawały biletów ZTM przez ponad 1,5 roku. Przyczyną miały być wykryte w trakcie testów problemy techniczne. – Zdiagnozowano m.in. usterki związane z obsługą transakcji, np. dotyczące przesyłania danych czy też czujników wykrywających monety. Serwis urządzeń jest po stronie miasta – wyjaśniał w czerwcu Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. Miasto odpowiadało, że organizator transportu „w wytycznych funkcjonowania biletomatów wprowadził zmiany w stosunku do pierwotnych wytycznych określonych w umowie miasta z wykonawcą”. Żeby dostosować urządzenia do tych „wytycznych” trzeba było wprowadzić w nich zmiany. Jak informuje Dawid Zapała z Katowickiej Agencji Wydawniczej, która odpowiada za kontakty z mediami w imieniu MZUiM, w CP Brynów biletomaty zostały zdemontowane przez wykonawcę w celu usunięcia usterki. Prace te są wykonywane w ramach gwarancji. Najprawdopodobniej urządzenia wrócą tu w drugiej połowie sierpnia. Jeśli tak się stanie, pasażerowie po raz pierwszy od momentu otwarcia centrum przesiadkowego kupią bilety w miejskich biletomatach. Dzięki temu będą mieli do dyspozycji więcej niż jeden biletomat, bo na razie bilety mogą kupić tym należącym do ZTM.


Tagi:

Komentarze

  1. Bzdura 8 sierpnia, 2022 at 8:37 am - Reply

    Nie wiem ale na Brynowie jest biletomat, kupowałem niedawno tam bilet

  2. Dupa Zbita 6 sierpnia, 2022 at 1:41 pm - Reply

    Swoją drogą CP Brynów to porażka. Dużo by wymieniać. W przeciwieństwie do CP Zawodzie. Korzystam z obu CP.

  3. MM 5 sierpnia, 2022 at 1:42 pm - Reply

    Kiedyś wszystkie rodzaje biletów kupowało się w kioskach, których wszędzie było pełno i nie było problemu. A teraz ta „nowoczesność”, która miała być wygodą i usprawnieniem jakoś tak nie bardzo działa a zakup zwykłego biletu jednorazowego często jest problematyczny i trzeba się nachodzić i naszukać gdzie go można dostać bo coraz mniej jest miejsc gdzie są bilety w sprzedaży. Ja na przykład z komunikacji korzystam okazjonalnie i nie podoba mi się to, że nie mogę kupić jednorazowego biletu w kiosku na osiedlu tak jak dawniej tylko muszę kupować bilety wcześniej gdzieś w centrum miasta albo płacić drożej u motorniczego bo w żadnym sklepie na osiedlu nie mają biletów. A jak już gdzieś jest automat biletowy to nie działa.

Dodaj komentarz

*
*