Brylant i diament to słowa, które bardzo często bywają stosowane zamiennie. Jakie są różnice między tymi kamieniami i dlaczego bywają ze sobą mylone? Dowiedz się wszystkiego o tych wyjątkowych minerałach i sprawdź, który warto wybrać do pierścionka zaręczynowego.
Jak dokonać najlepszego wyboru kamienia do pierścionka zaręczynowego?
Wybór kamienia do pierścionka zaręczynowego jest ważną decyzją, która będzie miała duże znaczenie dla pary narzeczonych. Warto zastanowić się nad kilkoma czynnikami. Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę preferencje przyszłej narzeczonej. Czy bardziej podobają się jej diamenty, czy kolorowe kamienie szlachetne, takie jak szafir, szmaragd czy rubin? Woli klasyczną elegancję czy niepowtarzalny blask? Preferuje klasyczne złoto czy jego białą wersję lub platynę. Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci określić, czy lepiej postawić na wystawny złoty model, czy na przykład minimalistyczny srebrny pierścionek zaręczynowy. Ważne jest również określenie budżetu.
Pierścionek zaręczynowy z brylantem czy diamentem – który wybrać?
Jeśli Twoja wybranka jest zwolenniczką klasycznego piękna, postaw na jakościowy kamień. Zdecydowanie najczęstszym wyborem wśród biżuterii narzeczeńskiej jest pierścionek zaręczynowy z diamentem. Uznawany jest również za najbardziej ekskluzywny wybór. Choć słowa diament i brylant często używane są zamiennie, istnieją pewne różnice między nimi.
Diament to najtwardszy minerał występujący na ziemi. Jest zatem bardzo trwały i odporny na uszkodzenia. Świetnie nadaje się do wszelkiego rodzaju biżuterii: kolii, kolczyków czy bransoletek. Sprawny jubiler może oszlifować diament niemal w dowolnym kształcie. Najpopularniejsze rodzaje to: markiza, łezka i princessa.
Nazwa brylant odnosi się natomiast do kamienia szlachetnego o określonym kształcie i szlifie brylantowym (okrągłym). Oznacza to, że każdy diament jest brylantem, ale nie każdy brylant jest diamentem.
Zarówno diamenty, jak i brylanty mienią się niesamowitym blaskiem, który zawdzięczają zdolności do odbijania i rozpraszania światła. Oba warianty są również bardzo cenione ze względu na swoją wartość. Wymarzony pierścionek zaręczynowy z diamentem znajdziesz tutaj: https://savicki.pl/pierscionki-zareczynowe.
Złoty pierścionek zaręczynowy z diamentem od jubilera Savicki ujmuje zachwycającym blaskiem
Jakie czynniki wpływają na jakość diamentów i brylantów?
Jakie czynniki wpływają na jakość kamienia? Jednym z najważniejszych jest ocena koloru. Diamenty i brylanty występują w różnych odcieniach: bezbarwnych, żółtawych lub brązowych. Im bardziej neutralny w kolorze jest kamień, tym wyższa jest jego wartość.
Innym ważnym czynnikiem jest czystość kamienia. Może on mieć różne inkluzje, czyli wewnętrzne lub zewnętrzne wtrącenia. Im mniej inkluzji, tym wyższa jest jakość kamienia.
Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na ocenę (i cenę) jest szlif. Ma on ogromny wpływ na blask i połysk kamienia. Dobrze wykonany szlif sprawia, że kamień odbija światło w idealny sposób.
Kolejnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę przy wyborze kamienia do pierścionka zaręczynowego, jest wielkość. Większe kamienie są zazwyczaj bardziej wartościowe, jednak nie zawsze większy rozmiar oznacza lepszą jakość. Ważne jest znalezienie odpowiedniego balansu między wagą a jakością kamienia.
Diamenty – symbol trwałości i elegancji
Diamenty są piękne i symbolizują trwałość i elegancję. To właśnie dlatego wiele osób decyduje się na pierścionek zaręczynowy z diamentem. Wybór takiej biżuterii będzie również piękną metaforą niezwykłej mocy uczucia, które łączy dwoje zakochanych osób.
Wiele osób wierzy, że posiadanie diamentowego pierścionka zaręczynowego przynosi szczęście w miłości i chroni przed złą energią. Dlatego też diamenty są tak popularne jako kamienie do pierścionków zaręczynowych – symboli wiecznej miłości i zapowiedzi wspólnego szczęścia.
Artykuł sponsorowany